• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Niespodziewany koniec lata (6 opinii)

kasy:
58 660-59-46
wystawia:
Teatr Miejski
8.6
14 ocen
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
"NIESPODZEWANY KONIEC LATA" na podstawie Kabaretu Starszych Panów
Wieczór X i XV
reżyseria- Waldemar Śmigasiewicz
scenografia - Maciej Preyer
opracowanie muzyczne - Piotr Salaber
asystent reżysera – Marta Białkowska

PREMIERA 5 LIPCA 2002 NA SCENIE LETNIEJ W ORŁOWIE

Piosenka liryczna i żartobliwa – delikatna i ulotna materia wpleciona w przyrodę i żywioł morza. Bez użycia min i grymasów opowiadamy o niespodziewanym końcu lata, Tanich draniach, Kuszelasie i jego znajomych , o paradoksie miłości, o Wdówce, Jesiennej Dziewczynie, Niedużym i Sporym, Ślusarzu i Trucicielu, w końcu o Starszych Panach.
Kim są ci dwaj dziwni osobnicy z tak wysublimowanym poczuciem humoru? Skąd wzięli się tu ze swoim paradoksalnym i delikatnym poczuciem żartu, skoro wokół nas tyle wrzasku, agonii, sztucznego teatralnego wykrzywienia?
Zjawisko Kabaretu Starszych Panów istniało prawdopodobnie od zawsze. Trzeba było tylko napisać je słowami Jeremiego Przybory i nutami Jerzego Wasowskiego. Zjawisko to istniało od zawsze tak, jak od zawsze istnieje w człowieku potrzeba delikatności, żartu, zadumy, lirycznego spojrzenia na świat i siebie w tym świecie.
Nie każdy potrafi je dostrzec. My dostrzegliśmy. Zapraszamy więc na Kabaret, nasz Kabaret Starszych Panów. Zapraszamy na wieczór „Niespodziewany koniec lata ...”

Waldemar Śmigasiewicz


Udział biorą:
Pan A – Sławomir Lewandowski
Pan B – Eugeniusz Kujawski
Portier – Stefan Iżyłowski
Nieduży/ Porucznik Rumianek – Bogdan Smagacki
Spory/ Tatuś – Dariusz Siastacz
Wdówka/ Żebraczka – Beata Buczek Żarnecka
Kuszelas – Rafał Kowal
Ślusarz/ Sierżant Lipowy – Mariusz Żarnecki
Jesienna Dziewczyna/ Bidula – Dorota Lulka
Matka – Teresa Lipowska
Emil/ Romuś – Piotr Michalski
Truciciel – Grzegorz Wolf
Kryminalista – Maciej Sykała

Zespół muzyczny pod kierunkiem Piotra Salabera

Inspicjent/ Sufler- Małgorzata Kałpowicz

[foto1] [foto2]

Opinie (6)

 • byłam i chcę jeszcze na tym być (opinia sprzed 16 lat)

  rodzice prowadźcie swe pociechy na dobrą polszczyznę - bo niewiele jest miejsc gdzie nie usłyszą, że coś jest z*******e, zarąbiste czy ewentualnie zajefajne!
  starsi idźcie by przypomnieć sobie ,że język polski i aktor może współpracować ze sobą i nie robić sobie krzywdy ( nie musi przeklinać, udziwniać, obrzydzać rzeczywistość)

  • 0 0

 • (opinia sprzed 19 lat)

  Polecam przedstawienie szczególnie wczasowiczom, którzy chcą odpocząć przy znanych i niepowtarzalnych tekstach Kabaretu Starszych Panów...Sceneria morza jest niepowtarzalna, a wypoczynek gwarantowany. Gra aktorska super, muzyka także.Byłam, widziałam, odpoczęłam, a więc polecam !

  • 0 0

 • Fantastyczna sztuka (opinia sprzed 19 lat)

  Scenę letnią odwiedziłam jak do tej pory dwa razy: w zeszłym i tym roku. W obu przypadkach był to "Niespodziewany koniec lata". I sztuka (gra aktorów, scena, piosenki) i sceneria (morze, niebo, oświetlone molo) to poprostu rewelacja. Polecam każdemu. Mnie także najbardziej podobał się Kuszelas, ale naprawdę wszyscy zasługują na gromkie owacje. Szkoda, że tej sztuki już nie będę mogła zobaczyć. Generalnie jednak: "scena letnia" to fantastyczny pomysł i niezapomniane wrażenia, które chce się przeżywać wciąż na nowo!

  • 0 0

 • umieć spojrzeć świeżym okiem (opinia sprzed 20 lat)

  człowiek przywiązuje się do tego co widział pierwszy raz - zwłaszcza, gdy miał na to całe lata. Jeśli wybrał się na spektakl do orłowa po to by poczuć to co kiedyś, cóż - mógł się rzeczywiście rozczarować. Jednak powinien wiedzieć w całej swej wrażliwości, że to własnego sentymentu tu nie odnalazł, a nie kunsztu aktorów. A jeśli chodzi o zachowanie oryginalności tekstu - cóż, dla zabawy może porównam, ale czyż teatr nie jest sceną twórców? Można stworzyć, odtworzyć, przetworzyć - czyż nie? Cokolwiek by nie powiedzieć - nie można aktorom odmówić kunsztu, naturalności. Naprawdę byli świetni. A Darisz Szastacz! rewelacja! a współbohaterowie muzycy i szum morza.... Kto nie widział - warto. Kto spodziewa się dawnych starszych panów niech szykuje się na niespodziewany! koniec lata.

  • 0 0

 • Świetna zabawa (opinia sprzed 20 lat)

  Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy wybrać się na "Niespodziewany..." to powinien je jak najszybciej odrzucić. Warto zobaczyć to przedstawienie. Został mi w pamięci najbardziej Kuszelaaas, Tatuś, Ślusarz i Wdówka. Reszta również była wspaniała. Piosenki śpiewane przez aktorów nuciłem cały wieczór. Niesamowity jest również zespół muzyczny pod kierunkiem Piotra Salabera.

  • 0 0

 • GENIALNE (opinia sprzed 20 lat)

  Przedstawienie jest niezwykłe i bardzo piękne.Aktorzy grają rewelacyjnie. Polecam gorąco. Szczególnie Kapturka 62 i Kuszelasa.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery