• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Niesamowicie blisko

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73
czas trwania:
50 minut
w ramach wydarzenia:
15. GFT / Weekendy z tańcem współczesnym / Roztańcz się przed walentynkami!
NIESAMOWICIE BLISKO / H.ART COMPANY

W życiu brakuje nam delikatności. Musimy ją sobie stwarzać, szukać jej w detalach. Jesteśmy pokoleniem, które w zimnym, szybkim i coraz częściej brutalnym świecie poszukuje czułości jednocześnie nie wiedząc co z tą czułością zrobić. Ciężko nam rozmawiać o emocjach, uczuciach i odczuciach, ale jesteśmy ich głodni. Jest nam niesamowicie głośno i niespokojnie, ale boimy się totalnej ciszy. Jesteśmy pokoleniem skrajności, szybkiego jedzenia i szybkich relacji. Chcemy być nieprzyzwoicie blisko, niekoniecznie na długo. Boimy się tego czego chcemy tak naprawdę. Jesteśmy przebodźcowani. Przemęczeni. Rozdrażnieni. Musimy się wszyscy uspokoić.

Uwaga! w spektaklu są wykorzystane światła stroboskopowe.

Spektakl powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Spektakl został wyprodukowany przez Kielecki Teatr Tańca i Lubelski Teatr Tańca oraz dzięki wsparciu Pomorskiego Inkubatora Kultury oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny- Sobczak w Gdańsku.

H.ART COMPANY - zespół założony przez Artura Grabarczyka - tancerza, filmowca i pedagoga gdańskiej szkoły baletowej, której jest też absolwentem. Po ukończeniu NSCD w Leeds rozpoczął pracę jako tancerz Opery Bałtyckiej, tańczył także w legendarnym Scottish Dance Theatre, współpracuje też z francuskim choreografem Didier Theron. Po okresie współpracy z warszawskim Teatrem Tańca Zawirowania powrócił, by tworzyć w Trójmieście, gdzie zaprosił do współpracy m.in. Katarzynę Ustowską (Dada von Bzdulov) i Róże Kołodę z którymi prezentował spektakl "The Mist" w Teatrze Szekspirowskim oraz "De Light". "Niesamowicie Blisko" jest trzecim spektaklem, który powstał w ramach projektu Przestrzenie Sztuki w Lublinie.

Twórcy:
h.art company / chor.: Artur Grabarczyk / wyk.: Agnieszka Brzezińska, Stanisław Bulder, Natalia Filowiat, Luba Splosznaja, Artur Grabarczyk / reż. dźwięku: Bartosz Kalwasiński, Zuzanna Henclik

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery