• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Niepodległość - Jednostka Akcja

Zapraszamy na dwa wieczory teatralne pod hasłem:
"Jednostka - Niepodległość - Akcja!"

Podczas dwóch wieczorów zaaranżowanych w kontekście Święta Niepodległości, każdy poszczególny bohater w teatralnych przedstawieniach będzie zmagał się z trudem walki o siebie, swoją niepodległość, lecz każdy na innej płaszczyźnie. Hermann Hesse, pacyfistyczny prozaik - pustelnik, ciągły uciekinier i outsider swoim buntowniczym nastrojem rozpocznie teatralny weekend niepodległościowy w Off de BICZ.

Teatr Stajnia Pegaza prezentuje:

godz. 18:00
JA / MARILYN
na podstawie powieści Joyce Carol Oates i Michaela Schneidera
Reżyseria: Ewa Ignaczak
Scenariusz: Ida Bocian
Obsada: Sylwia Góra Weber i Grzegorz Sierzputowski
Teatr Stajnia Pegaza

godz,. 19:30
TULLA
wg "Psich lat" Güntera Grassa
Współpraca reżyserska: Ewa Ignaczak
Koncept i wykonanie: Ida Bocian
Teatr Off de BICZ

godz. 21:00
GOMOKU
Scenariusza i reżyseria: Ida Bocian
Obsada: Magdalena Bochan - Jachimek i Tomasz Karwan
Muzyka: Tomasz Antonowicz
Teatr Off de BICZ

13 listopada przedstawimy aż trzy przedstawienia: najnowszą sztukę Teatru Stajnia Pegaza, reż. Ewy Ignaczak "Ja Marilyn" oraz dwa spektakle Teatru Off de BICZ: "Gomoku" i "Tulla" w reż. Idy Bocian. Już od pierwszego sobotniego spektaklu odwagą wykaże się dwóch bohaterów, kobieta i mężczyzna (Sylwia Góra-Weber oraz Grzegorz Sierzputowski), którzy podejmą trud stworzenia jednej tożsamości "Ja / Marilyn". Aktorzy wspólnie zabiegać będą o prym prawdy nad fikcją, podkreślą rolę podwójności, przymusu przedstawiania światu dwóch wersji siebie samego. Konflikt między sferą zewnętrzną, ubóstwianą przez wiernych fanów oraz sferą prywatną, niewytłumaczalną dla samej Normy Jean, stanie się motywacją dla tytułowej Marilyn w walce o jedność.

Kolejna bohaterka tego wieczoru, tytułowa Tulla monodramu Idy Bocian, to wyraz niezgody na konwenans, na rutynę dorosłego życia, na uzależnienie dorosłych od swoich popędów. Wciąż poddaje innych (rówieśników, dorosłych) jakimś próbom, niektórych zaś skazuje od razu na śmierć...

Podsumowaniem dwóch, gorących niepodległościowych dni w naszym teatrze będzie ostatnie przedstawienie teatru Off de BICZ - "Gomoku", w reż. Idy Bocian. Aktorzy: Magdalena Bochan - Jachimek oraz Tomasz Karwan w sposób ironiczny i zabawny rozegrają bitwę o swoje uczucie. Nawiązanie przez reżyserkę sztuki do starożytnej japońskiej gry strategicznej - gomoku, w której para graczy dąży do tego, by jak najszybciej ułożyć rząd pięciu kamieni swojego koloru, okazało się bardzo trafnym porównaniem do budowania relacji damsko-męskiej przez odmienne płcie. Wygraną gwarantuje starannie przemyślana taktyka ataków, blokad, podstępów i pozornych kompromisów.

Odwieczna wojna płci, w której zwycięstwo bywa jednocześnie porażką, a kompromis początkiem nowego konfliktu rozgrywa się we wspólnej rutynie i codzienności, niby partyjka tej popularnej japońskiej gry. Opowieść o miłości, która walczy ze zwątpieniem i nieufnością stanie się podsumowaniem dwóch wieczorów i jednocześnie prowokacją do dalszych refleksji właśnie ze względu na swój intymny charakter. Każdy z Państwa musi się rozliczyć z nim na osobności, w swym prywatnym wszechświecie...

ZAPRASZAMY!

Informacja o biletach

20zł – 1spektakl / 50zł - cały wieczór

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie grą na saksofonie debiutował trójmiejski jazzman Przemek Dyakowski?

 

Najczęściej czytane