• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Nieodkryty Uzbekistan / spotkanie kulturowo-podróżnicze z Oksaną Szatogo

W ramach cyklu O kulturze przy kawie zapraszamy na spotkanie kulturowo-podróżnicze z Oksaną Szatogo.

Serce Jedwabnego Szlaku, miejsce przenikania kultur, bazary niczym z Baśni tysiąca i jednej nocy , czyli w skrócie opowieści o nieodkrytym Uzbekistanie. W niezwykłą wyprawę do Azji Środkowej zaprasza Oksana Szatogo.

W Uzbekistanie od wieków przenikały się kultury: europejska, azjatycka, perska, arabska, a manufaktury jedwabiu i kolorowe bazary przyciągały kupców i wędrowców z całego świata.
Oksana Szatogo urodziła się i wychowała w Uzbekistanie. Podczas spotkania opowie o historii tego wielokulturowego kraju, o starożytnych miastach, zwyczajach, tradycjach. Nie zabraknie też kuchni uzbeckiej, zarówno w prelekcji, jak i na stole, bo każdy, kto odwiedzi nas podczas wydarzenia, będzie miał okazję spróbować lokalnych potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję.

O Oksanie
Urodziła się i wychowała w Taszkiencie, stolicy Uzbekistanu. Rodzina Oksany przyjechała do Polski w 2009 roku jako rodzina repatriantów. Była członkinią Rady Imigrantów i Imigrantek, interesuje się integracją imigrantów w Gdańsku, rozwojem dialogu międzykulturowego, upowszechnieniem wiedzy o swoim kraju. Uczestniczyła w projektach Szkoła Różnorodności i Wielokulturowa Kuchnia (kuchnia uzbecka, kuchnia ormiańska), prowadziła warsztaty robienia kimchi, a także spotkania kulturowo-podróżnicze.
_
Wstęp wolny
Kontakt:
gama@gak.gda.pl
58 346 41 05
_
Jak dojechać do Gamy?
Autobusem
Linie: 158, 258
Przystanek: Rondo Mazowieckiego
Tramwajem
Linie: 7, 10
Przystanek: Polsat Plus Arena
albo rowerem

Opinie

Sprawdź się

Trylogię kryminalną: "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa" napisał mieszkający w Trójmieście: