stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Niema Opera

Gdański Archipelag Kultury zaprasza na spektakl "Niema Opera". Jest to kreatywna zabawa formą sceniczną w dwóch językach polskich: migowym i mówionym. Na darmowe pokazy spektaklowe, zapraszamy 29.10 oraz 30.10 do Stacji Orunia GAK na ul. Dworcowej 9. Ilość wejściówek na wydarzenie jest ograniczona. Zapisy pod adresem e-mail: projektornia@gak.gda.pl.

Spektakl będzie również dostępny przez miesiąc na platformie YouTube oraz na Facebooku Gdańskiego Archipelagu Kultury. Jest to eksperymentalna wariacja na temat opery "Niema z Portici" Daniela Aubera oraz ukazanie naturalności i wrażliwości osób głuchych. Uczestnicy przedstawią swoją wizję świata w sposób barwny i zaskakujący, dzięki czemu odbiorca będzie miał okazję zobaczyć świat oczami najmniejszych osób z niepełnosprawnością słuchową. Zapraszamy na niezwykłe spotkanie ze światem teatru!

Niema Opera jest integracyjnym projektem, którego celem jest spotkanie osób głuchych i słyszących. Zadaniem projektu jest prowadzenie interdyscyplinarnych działań edukacyjnych, łączących teatr, taniec i operę skierowanych do dzieci i młodzieży o różnych stopniach sprawności słuchowej. Projekt rozpoczął się od przeprowadzenia licznych spotkań warsztatowych z obrębu twórczego pisania, teorii teatru, tańca oraz nauki języka migowego dla uczestników słyszących. Wyzwania twórcze i edukacyjne inicjowane w ramach Niemej Opery stanowią nie tylko cenne doświadczenie dla uczestników, ale także stwarzają przestrzeń do inspirującej wymiany perspektyw, przy wykorzystaniu swoich naturalnych predyspozycji i uwarunkowań.

Projekt Niema Opera dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Twórcą gdańskiego muralu z podobizną Zbigniewa Wodeckiego jest: