• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Nieidealna piosenka - reportaż radiowy i spotkanie

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu "Na ucho", czyli prezentację słuchowisk i reportaży radiowych pod redakcją Małgorzaty Żerwe.

W tymczasowej siedzibie Art Inkubatora w Sopocie przy ul. Sobieskiego 26/4 zaprezentujemy reportaż radiowy "Nieidealna piosenka" Anny Dudzińskiej, po którym odbędzie się spotkanie z autorką.

"Nieidealna piosenka" Anny Dudzińskiej:
Łukasz ma 14 lat, jego życie to pasmo nieszczęść. Pewnego dnia jego historia zaczyna układać się w pierwszą zwrotkę piosenki. Rapu, który próbuje pisać i uczy się śpiewać. Czy to wystarczy, by zmienić jego los? Spotkanie z autorką, która ma wciąż kontakt z bohaterem reportażu pozwoli odpowiedzieć na to pytanie. Reportaż, który realizacyjnie wychodzi poza ramy reportażu społecznego jako gatunku zdobył wszystkie możliwe laury w ogólnopolskich konkursach 2014 Srebrny Melchior, Grand PiK, Grand Press.

Anna Dudzińska, publicystka, autorka reportaży radiowych. Od 20 lat związana z Polskim Radiem Katowice, przez ostatnie 4 lata, korespondentka Polskiego Radia z Dubaju. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, z których najważniejsza to Prix Italia (wspólnie z Anną Sekudewicz ). Mieszka na Śląsku, z którym związana jest jej fascynacja architekturą, o której opowiada w radiowej Trójce i pisze w Dzienniku Zachodnim.

Małgorzata Żerwe, publicystka i dokumentalistka radiowa, autorka reportaży i słuchowisk, moderatorka spotkań i dyskusji, artystka wizualna, kuratorka wystaw. Przez ponad 20 lat związana z Polskim Radiem, obecnie freelancerka. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród za reportaże radiowe o szerokim spektrum tematycznym.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Pierwszą polską nazwą Muzeum Narodowego w Gdańsku było: