stat
Wydarzenie już się odbyło

Nieidealna piosenka - reportaż radiowy i spotkanie

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu "Na ucho", czyli prezentację słuchowisk i reportaży radiowych pod redakcją Małgorzaty Żerwe.

W tymczasowej siedzibie Art Inkubatora w Sopocie przy ul. Sobieskiego 26/4 zaprezentujemy reportaż radiowy "Nieidealna piosenka" Anny Dudzińskiej, po którym odbędzie się spotkanie z autorką.

"Nieidealna piosenka" Anny Dudzińskiej:
Łukasz ma 14 lat, jego życie to pasmo nieszczęść. Pewnego dnia jego historia zaczyna układać się w pierwszą zwrotkę piosenki. Rapu, który próbuje pisać i uczy się śpiewać. Czy to wystarczy, by zmienić jego los? Spotkanie z autorką, która ma wciąż kontakt z bohaterem reportażu pozwoli odpowiedzieć na to pytanie. Reportaż, który realizacyjnie wychodzi poza ramy reportażu społecznego jako gatunku zdobył wszystkie możliwe laury w ogólnopolskich konkursach 2014 Srebrny Melchior, Grand PiK, Grand Press.

Anna Dudzińska, publicystka, autorka reportaży radiowych. Od 20 lat związana z Polskim Radiem Katowice, przez ostatnie 4 lata, korespondentka Polskiego Radia z Dubaju. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, z których najważniejsza to Prix Italia (wspólnie z Anną Sekudewicz ). Mieszka na Śląsku, z którym związana jest jej fascynacja architekturą, o której opowiada w radiowej Trójce i pisze w Dzienniku Zachodnim.

Małgorzata Żerwe, publicystka i dokumentalistka radiowa, autorka reportaży i słuchowisk, moderatorka spotkań i dyskusji, artystka wizualna, kuratorka wystaw. Przez ponad 20 lat związana z Polskim Radiem, obecnie freelancerka. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród za reportaże radiowe o szerokim spektrum tematycznym.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Które miasto było organizatorem głównych europejskich obchodów Europejskiego Dnia Morza w 2011 roku?