• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Niech żyje teatr!

kasy:
58 351-01-01
7.5
2 oceny
Niech żyje teatr!
reż. Marzena Nieczuja-Urbańska / Młody Teatr Szekspirowski


"Mówi się, że nie ma spektakli teatralnych skierowanych do nastolatków, szczególnie do młodzieży licealnej. Liczne przedstawienia dla dzieci są dla nich zbyt infantylne, a spektakle dla dorosłych rzadko poruszają tematy, które na ich etapie życia są najważniejsze. Dlatego Gdański Teatr Szekspirowski stworzył teatr młodzieżowy, w którym młodzi ludzie uczą się teatru, a o najważniejszych dla siebie kwestiach mówią ze sceny." Łukasz Rudziński - trojmiasto.pl Czy teatr może być w jakiś sposób interesujący dla młodych ludzi? Czy może im coś zaoferować? Co pobudza wyobraźnię młodych? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać wybierając się na spektakl "Niech żyje teatr!" Młodego Teatru Szekspirowskiego.

Spektakl ten jest zabawą dawnymi konwencjami teatralnymi. Powstał z zainteresowań młodzieży historią teatru. Przez trzy miesiące grupa Młodego Teatru Szekspirowskiego podróżowała w przeszłość, przyglądając się teatrowi i jego historii z perspektywy współczesnego człowieka, improwizując i tworząc oryginalne scenariusze. Różne formy teatru, które pojawią się podczas spektaklu, wybrane zostały przez uczestników zajęć, spośród wszystkich, które grupa poznawała w trakcie trwania warsztatów. W czasie jednego wieczoru widzowie będą mogli przyjrzeć się różnym teatralnym konwencjom, które uruchamiały wyobraźnię młodzieży.

"Niech żyje teatr!" to kolejna produkcja Młodego Teatru Szekspirowskiego, pierwszej młodzieżowej trupy aktorskiej działającej przy Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, stałej grupy warsztatowej, uczącej się teatru pod wodzą doświadczonej aktorki i pedagoga - Marzeny Nieczui-Urbańskiej.

Marzena Nieczuja-Urbańska
-
Aktorka gdańskiego Teatru Wybrzeże. Ukończyła Studium Aktorskie Przy Teatrze Wybrzeże, Animację Społeczną oraz Edukację Wielokulturową i Regionalną na Uniwersytecie Gdańskim. Ma na swoim koncie wiele teatralnych ról. Od wielu lat zajmuje się również edukacją teatralną i dramową. Pracowała z młodzieżą w Teatrze Nauczania Wybrzeżak przez cały czas jego istnienia. W roku 2013 założyła Teatr Medium w Starogardzie Gdańskim, działający przy Starogardzkim Centrum Kultury. Od lat współpracuje z Fundacją Theatrum Gedanense, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, Uniwersytetem Gdańskim, Nadbałtyckim Centrum Edukacji "Oświata Lingwista", ze Stowarzyszeniem "MOST", z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach i OKUN w Gdańsku. Jest również pierwszą w Polsce pieśniarką portugalskiego fado.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery