• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Nie pewna żyrafa - spektakl gościnny

teatr dla dzieci
kasy:
58 351-15-12
wystawia:
Fundacja Adaptacja
data premiery:
30 listopada 2022
Serdecznie zapraszamy na charytatywny spektakl pt. "Nie pewna żyrafa", który odbędzie się w dniu 30.11.2022 r. o godzinie 18:00 na deskach Teatru Gdynia Główna w Gdyni.

W przedstawieniu wezmą udział pracownicy Fundacji razem z dziećmi. Spektakl teatralny będzie zwieńczeniem prowadzonych przez nas warsztatów integracyjnych "Supermocni" wspierających rozwój mentalny dzieci od 7. do 14. roku życia. Jego scenariusz powstał właśnie podczas realizacji tych zajęć. Praca przy "Nie pewnej żyrafie" integruje dzieci z Polski i Ukrainy, które dzięki temu, tak jak żyrafa, zyskują pewność siebie. Wszystko realizowane jest w ramach projektu "Razem Możemy Więcej".

Spektakl opowiada historię żyjącej w dżungli żyrafy, która musi się zmagać na co dzień z brakiem zainteresowania od rodziców oraz z hejtem ze strony zwierząt zamieszkujących dżunglę. Jej los odmieni spotkana na drodze dziewczynka radząca sobie z podobnymi problemami.

"Nie pewna żyrafa" to forma połączenia nauki z zabawą dla uczestniczących w przedstawieniu dzieci. Radzenie sobie ze stresem, praca zespołowa, ćwiczenie pamięci oraz koncentracji i rozwijanie pasji - temu wszystkiemu sprzyjać ma realizacja "Nie pewnej żyrafy". Chcemy pokazać, do jakiej destrukcji prowadzi hejt, i przypomnieć, że każdy ma prawo do szczęścia.

Spektakl jest biletowany w formie biletów-cegiełek kosztujących 30 zł. Bilety można zakupić w siedzibie Fundacji Adaptacja na ul. Chylońskiej 191 do 27 listopada. Zysk przeznaczony będzie na dary dla potrzebujących dzieci. Podczas spektaklu będzie prowadzona również zbiórka pieniędzy, które później zostaną przekazana na ten sam cel.

Wydarzenie finansowane jest ze środków z konkursu "Razem Możemy Więcej - Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2023" w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2025 finansowanego ze środków rezerwy Funduszu Pracy, których dysponentem jest Minister Rodziny i Polityki Społecznej."

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery