Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Nie jesteś sama - spektakl gościnny

spektakl muzyczny
kasy:
58 321-82-83
wystawia:
Stowarzyszenie Muzyczne Forza
6.5 4 oceny 1 10
Nie jesteś sama

"Nie jesteś sama" to spektakl o kobiecie. O kobiecie,która wiele doświadczyła i poznała różne odcienie życia. To rzecz o miłości, samotności, tęsknocie, zdradzie i cierpieniu. O szukaniu sensu istnienia i o przemijaniu, ale też o przyjaźni, radości życia, nadziei i marzeniach - opowiedziana piosenkami Agnieszki Osieckiej.

Mogłoby się wydawać, że o tym wszystkim napisano i zaśpiewano już wszystko, że trudno jest w piosenkach Osieckiej odkryć coś jeszcze. A jednak! W koncercie słyszymy utwory z jednej strony dobrze nam znane, a z drugiej jakby zupełnie nowe. Zaskakują i poruszają nas nuty nigdy wcześniej nie odkryte.

"Małgośka" nie jest żartobliwą historią z życia beztroskiej dziewczyny, ale wstrząsającą opowieścią porzuconej kobiety, a z kolei słowa "żegnaj miły, no cóż, jak się żegnać to już" z piosenki "Ach Panie, Panowie" - brzmią nie jak bolesna skarga na los, ale są prawdziwą zgodą na przemijanie i spokojne rozstanie z tym co już minęło. Prawie każdy utwór to nowa historia. Piosenki Osieckiej nie należą do wesołych, jednak wykonawcom udało się nie wpaść w ton przygnębiający, obok smutku jest też miejsce na żart, ironię i zabawę. Różne, czasami całkiem skrajne emocje wyważone są doskonale.

Wszystko to jest zasługą twórców spektaklu. Artur Barciś - autor scenariusza i reżyser, odkrył inną prawdę utworów Agnieszki Osieckiej, a całą subtelność przekazania swojej wizji powierzył dwóm wybitnym artystkom: Stanisławie Celińskiej i Krystynie Tkacz. Wojciech Borkowski, którego opiece powierzono stronę muzyczną spektaklu, z wielkim wyczuciem podążył za wizją reżyser i aktorek, odważył się na zupełnie nowe aranżacje. Do ich wykonania zaprosił trzech młodych, utalentowanych muzyków - Pawła Stankiewicza, Macieja Szczycińskiego i Piotra Maślankę.

Premiera spektaklu odbyła się 01.10.2012 r. w Teatrze Roma w Warszawie w ramach Koncertu Galowego 15. Konkursu i Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej".

A tak o pracy nad spektaklem opowiadają aktorki:
STANISŁAWA CELIŃSKA: "Coraz trudniej jest mi uczyć się na pamięć kolejnych tekstów, ale podczas tej pracy przyszedł taki moment, kiedy stałam się trochę Agnieszką Osiecką - kobietą ze spektaklu, która mówi innym językiem, śpiewa piękne melodie. To dla mnie ogromna radość, bo co prawda jej teksty towarzyszyły mi już od szkoły teatralnej, ale nigdy w takim wymiarze jak przy pracy nad tym spektaklem. W tym czasie miałam również inne zobowiązania i "Nie jesteś sama" było dla mnie jak pyszny deser. Taka praca to czysta rozkosz.

Zachwyciła mnie różnorodność muzyki Seweryna Krajewskiego, bo sporo jego piosenek śpiewamy w spektaklu, a każdy utwór jest zupełnie inny, w zależności od znaczenia tekstu. Nie wspominając już o tym, jak cieszy mnie spotkanie z Krysią Tkacz, moją przyjaciółką od lat na drodze aktorskiej i ludzkiej. Od dawna myślałam, że mogłybyśmy zrobić coś wspólnie. Więc teraz razem pochylamy się nad życiorysem Agnieszki. Jesteśmy z Krysią w podobnym wieku i mamy podobne przeżycia, spektakl jest więc jednym głosem, w tym samym szlachetnym temacie - ludzkim i babskim."

KRYSTYNA TKACZ: "Byłam zachwycona pomysłem spektaklu z dwóch powodów. Ważny jest dla mnie repertuar Agnieszki Osieckiej, jej teksty poruszają niezwykle głębokie struny uczuć. Bardzo ucieszyło mnie też towarzystwo Stasi Celińskiej, z którą kilkakrotnie spotykałyśmy się na drodze zawodowej, a i prywatnie bardzo się przyjaźnimy. Poddałyśmy się więc wspólnie wizji reżysera - Artura Barcisia, który dokonał wyboru piosenek Agnieszki Osieckiej."

Scenariusz, reżyseria: Artur Barciś
Kierownictwo muzyczne, aranżacje: Wojciech Borkowski

Wykonawcy:
Stanisława Celińska
Krystyna Tkacz
Artur Barciś

Zespół muzyczny:
Wojciech Borkowski - fortepian
Paweł Stankiewicz - gitara
Maciej Szczyciński - kontrabas
Piotr Maślanka - perkusja

Utwory:
1. Ludzkie gadanie
2. Małgośka
3. Bossanova do poduszki
4. Nie żałuję
5. Na zakręcie
6. Nie jesteś sama
7. Jeżeli miłość jest
8. Ach Panie, Panowie
9. Zorba
10. Damą być
11. Uciekaj moje serce
12. Kiedy mnie już nie będzie
13. Nie jest źle
14. Sama chciała
15. Ja nie odchodzę kiedy trzeba
16. Niech żyje bal

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Pod patronatem

Nadchodzące premiery

 • Fałsz Fałsz
  bilety 25 - 40
  Kup bilet

  terminy: 26 sierpnia, 27 sierpnia, 28 sierpnia,

  premiera: 29 sierpnia 2020

  wystawia: Teatr Atelier

 • Fidelio Fidelio

  terminy: 3 października, 4 października, 24 października, 25 października

  premiera: 3 października 2020

 • Koncert Sylwestrowy 2020 Koncert Sylwestrowy 2020
  bilety 60 - 280
  Kup bilet

  terminy: 31 grudnia, 2 stycznia, 3 stycznia,

  premiera: 31 grudnia 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny