stat
Impreza już się odbyła

Nie daj się fake newsom! Webinar z fact checkerem / Medialab

Jak nie dać się fake newsom? 3 kwietnia o 12.00 zapraszamy na webinar z fact checkerem Wiktorem Nowakiem, redaktorem naczelnym portalu www.demagog.org.pl i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Demagog. Pokażemy wam, jak łatwo sprawdzić wiarygodność newsa, polecimy sprawdzone źródła wiedzy w aktualnej sytuacji, poradzimy, co możecie zrobić z informacją, którą uważacie za fake.

Przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Łudzimy się, że dzięki dostępowi do internetu wszyscy mamy potrzebne wiadomości na wyciągnięcie ręki. Wierzymy, że dynamicznie zmieniające się prawa, zasady postępowania i regulaminy niemal od razu docierają do każdego z nas. Niestety, internet jest bardzo demokratyczny i wybiórczy. Tak jak docierają do nas wiadomości ważne i niezbędne, tak samo szybko rozprzestrzeniają się sztucznie generowane fake newsy. Tworzy się natłok informacji dotyczących epidemii, zaleceń, ograniczeń, sposobów zwalczania choroby, zasad postępowania, prawa, regulacji, regulaminów.

Spotkanie do obejrzenia będzie na kanale YouTube https://www.youtube.com/user/IKMGdansk.

Nic dziwnego, że trudno jest zorientować się, kogo słuchać i komu przyznać rację. Możemy poczuć się bezradni. Jednocześnie to właśnie teraz wiarygodne informacje są na wagę złota, a umiejętność ich weryfikacji można z czystym sumieniem nazwać sprawą życia i śmierci.

Prowadzący:
Wiktor Nowak - prawnik, szkoleniowiec, aktywista organizacji pozarządowych, koordynator projektów. W przeszłości redaktor naczelny portalu demagog.org.pl i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Demagog. Były koordynator projektu Akademia Fact-Checkingu. Obecnie koordynator projektów edukacyjnych w Fundacji Centrum Solidarności i ekspert ds. fake newsów Fundacji INDID.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który z czołowych polskich raperów na Fecie w 2009 roku oglądał bajki Teatru Klapa, czyli Koperek i Kminek?