• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nie Pytaj Mnie o Polskę - koncertBilety na koncert wyprzedane!

Winda GAK i Scena Muzyczna GAK zapraszają na koncert Nie Pytaj Mnie o Polskę. Wystąpią absolwenci i studenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Do udziału w koncercie Krystyna Stańko zaprosiła świetnych wokalistów młodego pokolenia, swoich absolwentów.

Wystąpią:
Kinga Pruś
Joanna Knitter
Krzysztof Majda
Łukasz Reks


jazz - koncerty w Trójmieście


Towarzyszyć im będzie zespół znakomitych instrumentalistów:
Ariel Suchowiecki - instrumenty klawiszowe (kierownictwo muzyczne),
Michał Wierzba Saidowski - gitara,
Paul Rutschka - bass,
Mikołaj Stańko - perkusja

Usłyszymy między innymi utwory Grzegorza Ciechowskiego, Agnieszki Osieckiej, Tadeusza Rossa, Kultu i inne.

Koncert w tym składzie i z podobnym repertuarem odbył się latem w Teatrze Leśnym w Gdańsku. Ze względu na duże zainteresowanie zdecydowaliśmy się powtórzyć go w Scenie Muzycznej.

Muzycy opracowali niezwykły repertuar! Młodzi artyści zaprezentują zaangażowane społecznie utwory poświęcone Polsce w zaskakujących aranżacjach. A wszystko to pod czujnym okiem Krystyny Stańko.

Krystyna Stańko jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych w Polsce, laureatka wielu nagród, w tym medalu Gloria Artis, autorka tekstów, kompozytorka, obdarzona oryginalnym kontraltem. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, od kilkunastu lat pracuje jako wykładowca śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nagrała 10 albumów, zarówno z muzyką autorską jak i we współpracy z innymi twórcami. Współpracowała z czołowymi polskimi jazzmanami. Od ponad 7 lat prowadzi swoją autorską audycję w Radiu Gdańsk. Wielokrotnie nagradzana (między innymi Pomorska Nagroda Artystyczna, Jazzowa Płyta Roku, Nagroda Kulturalna Prezydenta Miasta Gdańska).

Dołącz na Facebooku

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Kontakt
  58 344-77-93, 58 344-90-53
Bilety wyprzedane! Na miejscu nie będzie prowadzona sprzedaż.

Opinie

Sprawdź się

Pierwszym gdyńskim kinem, otwartym w 1926 roku, było: