Spektakl

Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
adres:
Gdańsk śródmieście, Ogród domu chodowieckiego i grassa
czas trwania:
45 min.
w ramach wydarzenia:
Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

Teatr Barnaby / Polska, Gdańsk
Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa
PREMIERA

Jedną z premier tegorocznego festiwalu "Feta" jest "Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa" gdańskiego Teatru Barnaby, do którego scenariusz napisała Malina Prześluga - poznańska dramatopisarka, związana głównie z twórczością dla dzieci i młodzieży. Spektakl, za pomocą dowcipnej historii o stworzeniu świata, opowiada małym widzom o trudach budowania wzajemnych więzi i wartości współdziałania.

Nic był początkiem wszystkiego i poza nim nie było nic więcej, co bardzo mu odpowiadało. Dlatego zaczyna się irytować, kiedy wokół niego gromadzą się kolejne stworzenia. Jednym z nich jest Dzika Mrówka, która szuka dogodnego miejsca na złożenie swoich jajeczek. To można by jeszcze przeżyć, ale prawdziwą zgrozą jest pojawienie się Adama i Ewy, trudniejszych intruzów, którzy zakłócają spokój swoimi kłótniami. Życie Nica staje się koszmarem, zwłaszcza gdy wykluwają się Mrówiątka w niespotykanej ilości, które trzeba opanować. To wymaga zwarcia szyków Nica i pierwszych stworzeń. Nic postanawia pogodzić się z sytuacją i powoli akceptuje przybyszów.

Przeczytaj także

  • Od czwartku FETA: to warto wiedzieć
    10 lipca 2019 (33 opinie)

    Święto teatru ulicznego i plenerowego do Gdańska zawita po raz 23. Impreza zacznie się późnym wieczorem w czwartek 11 lipca i potrwa do niedzieli 14 lipca. Pierwsze dwa dni zaplanowano w...

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Kto był inicjatorem Gdańskiej Korporacji Tańca?