• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Naukowy zawrót głowy

Zbliża się koniec beztroskiej laby i zabawy, a zaczyna powrót do codziennych obowiązków. To jednak nie powód do smutku - ostatniego dnia sierpnia Galeria Zaspa udowodni, że szkolne obowiązki mogą być równie wciągające i fascynujące, co wakacyjne przygody!

wrz 29-1.10

piątek - niedziela

Gdańsk
Wstęp wolny
lis 12

niedziela, godz. godz., 12:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
Już w sobotę, 31 sierpnia, Galeria Zaspa jak co roku zaprosi wszystkich uczniów i ich rodziców do wspólnej zabawy z okazji powitania nowego roku szkolnego. Czy to mali, czy duzi - z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie spośród licznych ciekawych atrakcji! Tym razem Galeria Zaspa zaproponuje udział w Akademii Młodego Naukowca. Uczestnicy zabawy będą mieli do dyspozycji cztery strefy, w których do wykonania będą rozmaite zadania. Za ich ukończenie otrzymają specjalne pieczątki, które później wymienią na nagrody - m.in. dyplomy oraz zestawy szkolnych przyborów. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00.

Teren imprezy zostanie podzielone na cztery strefy, a w każdej z nich naprawdę wiele będzie się działo! Pierwsza stacja, na której zatrzymają się młodzi naukowcy, to strefa architekta. Uczestnicy nauczą się pracy w grupie i zespołowego działania. Ich zadaniem będzie ułożenie stabilnej wieży z klocków o wysokości 1 metra. Kolejnym przystankiem będzie strefa chemika - uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć z elastycznej masy tzw. slime'a - mieszankę kleju, aktywatora oraz kolorowych dodatków. Na następnej stacji najmłodsi wcielą się w fizyków i będą mierzyć się z niezwykłym piaskiem - kinetycznym. Od zwykłego różni się on dodatkiem specjalnego polimeru, który powoduje, że nie  jest sypki ani twardy, a swoją konsystencją przypomina plastelinę. Zadaniem uczestników będzie ulepienie z niego zamku, który utrzyma się minimum 1 minutę. Kolejnym przystankiem będzie strefa nowych technologii - aby ukończyć zadanie i uzyskać konkursową pieczątkę, trzeba będzie uzyskać minimum 5 punktów w wirtualnym meczu koszykówki. Po zakończeniu wszystkich zadań każdy z młodych naukowców otrzyma pamiątkowy dyplom i nagrodę - zestaw przyborów szkolnych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegóły imprezy dostępne są na facebooku Galerii Zaspa: https://www.facebook.com/events/387392608552379/.

Opinie

Sprawdź się

Najdłużej panującym dyrektorem teatru instytucjonalnego w Trójmieście jest...