Naukowa przygoda, muzyka i zabawa do północy. Planujemy rodzinny weekend

Noc Naukowców odbędzie się w Gdańsku i Gdyni.
Noc Naukowców odbędzie się w Gdańsku i Gdyni. mat. Centrum Nauki EXPERYMENT

Pierwszy, jesienny weekend zaskoczy was ilością atrakcji dla dzieci. Do wyboru macie Europejską Noc Naukowców w Gdańsku i w Gdyni, rodzinny koncert w filharmonii, warsztaty dźwiękowe i nocne zabawy z klockami.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Europejska Noc NaukowcówNajważniejszym wydarzeniem tego weekendu będzie Noc Naukowców w Centrum Eksperyment, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Trust me, I'm an engineer!". Jeśli więc wasze dzieci są zafascynowane nauką, koniecznie się tam wybierzcie. Tego wieczoru cała wystawa stała zmieni się w planszę wielkiej gry, której wszyscy będziecie uczestnikami. Inżynierskie zadania rozsiane będą po całej wystawie. Organizatorzy przypominają o zabraniu z sobą smartfonów, które na pewno się przydadzą. Będziecie mogli m.in. zaprogramować automatyczne samochodziki i łaziki, dowiecie się również, jak nawet najmniejsze wynalazki dosłownie zmieniają świat, oraz poznacie odkrycia, których dokonano przypadkiem. Piątek, godz. 19-23. Bilety: 12 zł.

Również w Gdańsku, w Hevelianum, będziecie mogli świętować tę wyjątkową noc. Hasłem tego wydarzenia jest zdanie: "Roboty są wśród nas!". Będziecie mogli samodzielnie zbudować i zaprogramować roboty. Dowiecie się też m.in., jak zrobić robota ze szczoteczki do zębów i czy można programować go kolorami. W Galerii Ruchu dowiecie się natomiast wszystkiego o ruchu w biologii, fizyce i w przestrzeni kosmicznej. W tym samym miejscu zobaczycie też wystawę dotyczącą historii elektroniki, gdzie będzie można obejrzeć komputery z lat 80. i 90. Piątek, godz. 19-23, wstęp wolny.

Muzyczna niedzielaZupełnie inny klimat czeka was w niedzielę w Filharmonii Bałtyckiej. Tego dnia zmieni się ona w muzyczne zoo, w którym wszystkie zwierzątka są szczęśliwe. Sekretem ich szczęścia są ulubione piosenki. Posłuchacie doskonale wam znanych piosenek z takich filmów i bajek dla dzieci, jak "Kubuś Puchatek", "Pszczółka Maja", "Koziołek Matołek", "Reksio", "Miś Uszatek" i wielu, wielu innych. W programie także piosenki z Akademii Pana Kleksa, w których nie brakuje zwierzęcych motywów. Koncert jest przeznaczony dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Niedziela, godz. 12, bilety: 15-40 zł. Bilet rodzinny: 85 zł.

Sopot Jazz Festival dla najmłodszychKolejne dwa około muzyczne wydarzenia odbywają się w Sopocie, w ramach programu edukacyjnego Sopot Jazz Festival. W pracowniach Opery Leśnej dla dzieci w wieku 8-10 lat przygotowano warsztaty pt. "Brzdęk. Namaluj dźwięk". W ich trakcie będziecie ozdabiać koszulki według szablonów z grafikami w oparciu o ilustracje z książki. Obrazy i typografia mogą dotyczyć dźwięków miasta, odgłosów zwierząt czy wreszcie: was samych. Na koniec warsztatów będzie można przez chwilę wcielić się w małą orkiestrę, która będzie opisywać dźwięk ruchem i zadrukiem na ubraniu. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

W tym samym czasie odbędzie się Spacer dźwiękowy po Sopocie z Marcinem Dymitrem. W jego trakcie będziecie wsłuchiwać się w dźwięki miasta. Trasa będzie urozmaicona dzięki ćwiczeniom i konkursom dźwiękowym - będziecie się uczyć uważnego słuchania oraz analizy krajobrazu dźwiękowego. Tryb spaceru oraz ćwiczenia dostosowane są dla dzieci (sugerowany wiek: 6-12 lat) i rodziców tak, aby mogli w pełni uczestniczyć, poznając zagadnienia z zakresu pejzażu dźwiękowego. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Miejsce zbiórki: Sopot, ul. Zacisze 7/9.

Rodzice na miasto, a dzieci do zabawyNa koniec ciekawa forma opieki wieczornej nad dziećmi powyżej piątego roku życia. Budumi, nowa sala z klockami, zaprasza na Północki, czyli kreatywne wieczory dla dzieci. To propozycja dla tych rodziców, którzy marzą o wyjściu w piątkowy lub sobotni wieczór na kolację i do kina czy teatru. W godz. 19-24 na dzieci będą czekać zabawy kreatywne, plastyczne, planszówki, zdrowe przekąski i napoje oraz czytanie bajek. Akcja ma być cykliczna i w każdym tygodniu temat przewodni będzie się zmieniać - w tym jest to zabawa w stylu morskim. Piątek, sobota, godz. 19-24. Wstęp: 90 zł / dziecko, dla rodzeństwa - zniżka 20 proc.

Opinie (4)

 • Nic nie planujcie na niedzielę , bo nie po to Pis z rozkazu kleru zamknął w niedzielę sklepy byście gdzie (3)

  i dziej łazili , macie wziąć forsę i walić w kościół bo wiernych ubywa , ale jeszcze jak cwanie klechy wymyślili ,sklepy zamknięte ale te z dewocjonaliami czyli kościelne otwarte. Pis podlizuje się klerowi by dalej nagabywali w kościołach na jaką partię wierni mają głosować ,ha,ha,ha kocham polski kler drugą władzę w Polsce

  • 5 10

  • Akurat jutro niedziela handlowa :) (1)

   • 2 1

   • Jutro tak buraku ale niedługo wszystkie niedziele zostaną bez handlu

    a więc rozumiem treść napisaną przez tę osobę i zgadzam się z nią. Swoje udziały ma w Zabce ma Rydzyk ten to cwany lis., bo niedzielę żabki są oblegANE

    • 0 2

  • ogarnij się

   stary esbeku! Czasami wstyd mi za Gdańsk!

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
John Faltin - fotograf Sopotu
John Faltin - fotograf Sopotu
wystawa
maj 10-17.10
g. 10:00 - 16:00
Sopot, Muzeum Sopotu
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska

Sprawdź się

Sprawdź się

Kto jest patronem Teatru Muzycznego w Gdyni?