stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nauka przez sztukę. Rozszerzenie pola widzenia

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na spotkanie z artystką dr Karoliną Wojnowską-Paterek przy okazji wystawy instalacji i obrazów pt. "Nowa Planeta" - wystawa instalacji i obrazów.

w każdy poniedziałek (od 01.04 do 29.06.2020), godz. 19:00 - 20:00

Gdynia, ul. Grottgera 11
bilety 70 zł

w każdy czwartek (do 25.06), godz. 18:00

Wstęp wolny
Rozwijając wiedzę z dziedziny fizyki, biologii, czy astronomii, niezależnie od poziomu tej wiedzy, każdy z nas dochodzi do etapu, który wymaga abstrakcyjnego myślenia. Na podstawie fotografii, wizualizacji i szkolnych schematów nasza wyobraźnia buduje obraz otaczającego nas świata, który jest kombinacją tego co widzimy i tego czego mamy świadomość istnienia, choć nie możemy zobaczyć. Niestety większość z nas, patrząc na otoczenie ogranicza swoją uwagę do rzeczy nam już znanych. Potrafimy zaobserwować tylko to na czym się na co dzień się koncentrujemy.

Nie patrzymy w gwiazdy, nie widzimy zmian w przyrodzie. W ten sposób pole naszego widzenia zawęża sięa przecież wiedza o świecie, która znacząco wpłynęła na jakość życia i stała się podstawą edukacji, wynikła właśnie z obserwacji przyrody. W sztuce tkwi olbrzymi, niewykorzystany potencjał wdrożenia w myślenie społeczne potrzeby obserwacji. Sztuka uczy nas obserwacji, pozwala widzieć więcej. Nauka obserwacji prowadzi do zwiększenia zasobów zakodowanych obrazów i form. One z kolei stają się potencjalnym źródłem inspiracji do nowych odkryć...

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który spośród legendarnych, często eksploatowanych przez filmowców, średniowiecznych wodzów, stał się inspiracją do budowy Dworu Artusa w Gdańsku?