Impreza już się odbyła
PATRONAT

Natalia Buza - Twarzą w Twarz

Zapraszamy na wystawę Natalii Buzy "Twarzą w Twarz" do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wystawa czynna od 7 do 25 listopada 2013.

6 - 14 kwietnia 2020, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 10-11

sobota - niedziela

bilety 12 zł
ulgowy 8 zł
Ekspozycja czynna od 07-25.11.2013
Od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00 - 19.00

Na wystawie zostanie zaprezentowany cykl obrazów, które składają się na pracę dyplomową artystki. Urodzona 2 maja 1987 roku w Gdańsku. Absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2012 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom w pracowni prof Macieja Świeszewskiego, aneks z linorytu w pracowni prof Czesława Tumielewicza.

Wielokrotna stypendystka Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Uczestniczka licznych wystaw, a także współorganizatorka Festiwalu poMorze Sztuki obejmującego Gdańsk oraz Szczecin.

Ludzka twarz jest trudna do rozszyfrowania, prezentuje się nam co dnia na nowo. Zatrzymana chwila, wyraz oczu a jednak pod innym kątem można zawsze odkryć coś nowego, innego. Tak naprawdę to nigdy nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się co dokładnie myśli druga osoba. W grę wchodzi jedynie nasza interpretacja, subiektywne odczucia a także emocje jakie my w danej chwili przeżywamy oraz jakie w nas wywołuje obraz na który patrzymy. Możemy być jedynie pod wpływem wrażenia jakie wywiera na nas obraz. Dlatego właśnie portrety interesują i pochłaniają mnie tak bardzo. Ta zagadkowość, tajemnica drugiego człowieka. Niewypowiedziane słowa.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Pierwszy pokaz filmu "Popiół i diament" odbył się w klubie Żak. A gdzie i w którym roku odbył się drugi?