Impreza już się odbyła
PATRONAT

Natalia Buza - Twarzą w Twarz

Zapraszamy na wystawę Natalii Buzy "Twarzą w Twarz" do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wystawa czynna od 7 do 25 listopada 2013.

4 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00

Wstęp wolny

3 - 30 września 2020, godz. 10:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Ekspozycja czynna od 07-25.11.2013
Od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00 - 19.00

Na wystawie zostanie zaprezentowany cykl obrazów, które składają się na pracę dyplomową artystki. Urodzona 2 maja 1987 roku w Gdańsku. Absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2012 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom w pracowni prof Macieja Świeszewskiego, aneks z linorytu w pracowni prof Czesława Tumielewicza.

Wielokrotna stypendystka Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Uczestniczka licznych wystaw, a także współorganizatorka Festiwalu poMorze Sztuki obejmującego Gdańsk oraz Szczecin.

Ludzka twarz jest trudna do rozszyfrowania, prezentuje się nam co dnia na nowo. Zatrzymana chwila, wyraz oczu a jednak pod innym kątem można zawsze odkryć coś nowego, innego. Tak naprawdę to nigdy nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się co dokładnie myśli druga osoba. W grę wchodzi jedynie nasza interpretacja, subiektywne odczucia a także emocje jakie my w danej chwili przeżywamy oraz jakie w nas wywołuje obraz na który patrzymy. Możemy być jedynie pod wpływem wrażenia jakie wywiera na nas obraz. Dlatego właśnie portrety interesują i pochłaniają mnie tak bardzo. Ta zagadkowość, tajemnica drugiego człowieka. Niewypowiedziane słowa.

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy odbył się w Gdańsku premierowy pokaz filmu "Popiół i diament"?