• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Natalia Buza - Twarzą w Twarz

Zapraszamy na wystawę Natalii Buzy "Twarzą w Twarz" do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wystawa czynna od 7 do 25 listopada 2013.

17 kwietnia - 8 maja 2024, godz. 18:00

Wstęp wolny

17 grudnia 2022 - 31 sierpnia 2024

bilety 33 - 35 zł
Ekspozycja czynna od 07-25.11.2013
Od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00 - 19.00

Na wystawie zostanie zaprezentowany cykl obrazów, które składają się na pracę dyplomową artystki. Urodzona 2 maja 1987 roku w Gdańsku. Absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2012 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom w pracowni prof Macieja Świeszewskiego, aneks z linorytu w pracowni prof Czesława Tumielewicza.

Wielokrotna stypendystka Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Uczestniczka licznych wystaw, a także współorganizatorka Festiwalu poMorze Sztuki obejmującego Gdańsk oraz Szczecin.

Ludzka twarz jest trudna do rozszyfrowania, prezentuje się nam co dnia na nowo. Zatrzymana chwila, wyraz oczu a jednak pod innym kątem można zawsze odkryć coś nowego, innego. Tak naprawdę to nigdy nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się co dokładnie myśli druga osoba. W grę wchodzi jedynie nasza interpretacja, subiektywne odczucia a także emocje jakie my w danej chwili przeżywamy oraz jakie w nas wywołuje obraz na który patrzymy. Możemy być jedynie pod wpływem wrażenia jakie wywiera na nas obraz. Dlatego właśnie portrety interesują i pochłaniają mnie tak bardzo. Ta zagadkowość, tajemnica drugiego człowieka. Niewypowiedziane słowa.

Opinie

Sprawdź się

ERGO Hestia jest sponsorem tytularnym największej hali sportowo-widowiskowej na Pomorzu - ERGO ARENY. Od kiedy?