stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nasz świat w Twoim mieście (1 opinia)

  • 12 lipca - 12 sierpnia 2011,
    godz. 10:00
  • Gdynia , Plac przy Centrum Gemini
  • wstęp wolny
Już wkrótce zawita do Gdyni multimedialna ciężarówka - mobilna wystawa, która pozwoli przenieść na inne kontynenty!

Jak powstaje czekolada? Co to jest Fair Trade? Jak wygląda uprawa kakao i kawy? Jak wygląda szkoła w Ghanie? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi, odwiedzając naszą multimedialną wystawę "Nasz świat w Twoim mieście". Przyjdź, zobacz i posłuchaj, jak żyją mieszkańcy Boliwii, Ghany, Kenii i wielu innych odległych zakątków świata. Spójrz na świat z perspektywy mieszkańców innych kontynentów!

Glocal Tour to 3-letni projekt realizowany przez Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" w partnerstwie z organizacjami z Niemiec, Włoch i Rumunii. Główną atrakcją projektu jest ciężarówka - mobilna wystawa multimedialna "Nasz świat w Twoim mieście", która od kilku miesięcy wędruje po największych miastach Polski, a w przyszłym roku zawita także w Rumunii.

Jej specjalnie zaadaptowane wnętrze wyposażone jest w sprzęt multimedialny: ekrany dotykowe, projektory, interaktywne mapy i gry, filmy i ścieżki audio a także oryginalne eksponaty z krajów Globalnego Południa, dzięki którym wystawa w interesujący sposób przybliża adresatom problematykę edukacji globalnej - idee Sprawiedliwego Handlu, Milenijnych Celów Rozwoju, Zrównoważonego Rozwoju czy Praw Człowieka. Dzięki nowoczesnym narzędziom audiowizualnym każdy odwiedzający będzie miał możliwość zapoznania się z interesującymi historiami osób pochodzących m.in z Ameryki Południowej i Afryki.

Celem projektu jest przybliżenie młodym ludziom realiów życia w krajach Globalnego Południa oraz zwiększenie świadomości nt. Milenijnych Celów Rozwoju - tj. dostępu do edukacji, zwalczaniu chorób, zdrowiu matek i dzieci oraz eliminacji ubóstwa.

W Gdyni wystawa rozpocznie się 12 lipca i będzie otwarta do 12 sierpnia 2011 r., od wtorku do niedzieli od godziny 10 do 20. Miejscem postoju jest plac przed Centrum Gemini w okolicach Skweru Kościuszki w Gdyni. Wstęp na wystawę, opieka przewodnika, udział w wydarzeniach towarzyszących oraz rozdawane materiały edukacyjne będą bezpłatne. Wystawie będą towarzyszyć wydarzenia towarzyszące - oficjalne otwarcie oraz gra miejska i pokaz slajdów wolontariuszy misyjnych. W ramach projektu zaplanowane jest również przeprowadzenie 15 warsztatów z edukacji globalnej w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz dla grup kolonijnych.

Czas zwiedzania: ok 45 minut
Godziny otwarcia: 12 lipca - 12 sierpnia 2011, od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-20.00
Miejsce: plac przed Centrum Gemini, ul. Waszyngtona 21, Gdynia (na rogu Skweru Kościuszki)

Grupy zorganizowane: Należy zgłosić się co najmniej 2 dni przed wizytą na adres wystawa@glocaltour.org lub telefonicznie 504 716 011

Co dalej? Po odwiedzeniu ciężarówki istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnych warsztatów pogłębiających tematykę poruszaną na wystawie.

Imprezy towarzyszące:


16 lipca
- 16.00-20.00 - oficjalne otwarcie wystawy - występy muzyków, tancerzy i akrobatów, happening uliczny, warsztaty artystyczne, zabawy dla dzieci, degustacja produktów Sprawiedliwego Handlu

30 lipca - gra miejska o tematyce edukacji globalnej (wcześniejsze zapisy)

Więcej informacji na: www.glocaltour.org

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Który spośród legendarnych, często eksploatowanych przez filmowców, średniowiecznych wodzów, stał się inspiracją do budowy Dworu Artusa w Gdańsku?