• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nasz Jonasz. Kofta znany i nieznany - Kujawa/Suchowiecki/Pachla/Skolik

Projekt "Nasz Jonasz" powstał na bazie tekstów mistrza Jonasza Kofty. Artyści połączyli autorską muzykę oraz ponadczasowe szlagiery Jonasza, którym dodali nowoczesnego brzmienia.

W programie, oprócz autorskich utworów, będzie można usłyszeć takie przeboje jak: "Radość o poranku", "Jej portret" czy "Z Tobą chcę oglądać świat". Cały koncert jest swego rodzaju spektaklem, który poza muzyką przedstawia historie i anegdoty z życia poety.

jazz - koncerty w Trójmieście


Pomysłodawczyni koncertu Agata Kujawa:
"Moje występy sceniczne od zawsze były ściśle związane z poezją śpiewaną czy piosenką aktorską. Przez wiele lat byłam bardziej skoncentrowana na tekście danego utworu, niż na muzyce. Po studiach zaczęłam odkrywać, jakie przyjemne jest pisanie własnych kompozycji i zabawa muzyką. Zawsze wiedziałam, że chciałbym zrobić koncert z piosenkami kogoś z "wielkiej trójki" - Osiecka, Kofta, Młynarski. Padło na Koftę, bo kiedy czytałam jego teksty, zaczęły robić się bardzo spójne z moją muzyką, jakbyśmy mieli jakąś podobną wrażliwość. I tak z połączenia miłości do poezji, późniejszej miłości do muzyki i odwiecznej miłości do twórczości Jonasza, powstał "Nasz Jonasz" - koncert podczas którego można poznać choć część życia i twórczości tego ponadczasowego poety i niezwykłego człowieka, jakim był Jonasz Kofta. Można też się wzruszyć i trochę pośmiać. Zapraszam do przeżywania z nami tej muzycznej podróży."

Wystąpią:
Agata Kujawa (wokal, autorka muzyki, pomysłodawczyni koncertu) - wokalistka, aktorka, tancerka, animatorka kultury. Absolwentka specjalności MUSICAL na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatka wielu festiwali w m.in. festiwalu OFPA Reflektor. Uczestniczka programów telewizyjnych: "Tak to leciało", "Szansa na sukces", "X-Factor". Prowadzi warsztaty wokalne, aktorskie oraz taneczne z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce. Założycielka Trójmiejskiej Pracowni Muzycznej - Bear Sound.

Ariel Suchowiecki (instrumenty klawiszowe, współautor muzyki) - pianista, kompozytor, aranżer. Student Gdańskiej Akademii Muzycznej na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Odbywał praktyki pianistyczne we włoskim konserwatorium G.F. Ghedini w Cuneo. Współpracuje z wieloma artystami i wokalistami scen trójmiejskich. Akompaniator na wielu festiwalach wokalnych. Współtwórca Pracowni Muzycznej - Bear Sound.

Adam Pachla (kontrabas, gitara basowa) - kontrabasista, basista, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie st. wyk. Janusza Dobrowolskiego. Obecnie studiuje w tej samej uczelni kontrabas jazzowy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie dr Piotra Kułakowskiego. Członek zespołu "Dwa na Dwa". Współpracował z takimi orkiestrami jak Filharmonia Sudecka czy Sinfonietta Consonus, z którą dokonał rejestracji płyt, np."Symphonic Theater of Dreams". Współpracuje również z takimi artystami jak Agata Leśniewska, Agata Walczak, Ralph Kamiński i Jagoda Kościk.

Kacper Skolik (perkusja) - perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Swoją pasję do muzyki i gry na perkusji odkrył dopiero w liceum. Zaczął wtedy uczęszczać do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach im. Ludomira Różyckiego. Dodatkowo rozwijał swoje umiejętności pod czujnym okiem ojca. Obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka "Emigra - Symfonia bez końca". Finalista konkursu "Jazz Drummers Competition 2018".

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Do kiedy można zobaczyć wystawę ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?