Spektakl

Nasi najdrożsi

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

Malarnia

adres:
Gdańsk, Teatralna 2 pokaż na mapie
kasy:
58 301-13-28, 551-50-40
data premiery:
27 marca 2010
czas trwania:
2 godz. 25 min. (1 przerwa)
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

3.9 / 5 (60 głosów)

Osobliwy świat angielskiej middle class pod lupą. W nim odtrącony i zaniedbany outsider. I właśnie postać odmieńca, granego przez Michała Kowalskiego, pozwala zastanowić się nad sensem życia. W spektaklu nie ma nic odkrywczego, ale właściwie czemu nie obejrzeć podobnej historii raz jeszcze?
Philip Osment
Nasi najdrożsi

Przekład: Julita Godek

Kameralny dramat psychologiczny utrzymany w nieco czechowowskim klimacie. Oglądamy życie grupy mieszkańców małego miasteczka, których łączą koligacje rodzinne i przynależność do miejscowego, kościelnego chóru. Z pozornie błahych, niewinnie prozaicznych rozmów krystalizuje się dziwny, duszny krajobraz ludzki, pełen wzajemnych zaszłości, miłosnych zawodów, rozczarowań jakością własnego życia. Obraz ludzi, których każdy kontakt z wielkim, zewnętrznym światem budzi zazdrość i emocje grożące niespodziewanym wybuchem. Nasi najdrożsi to polska prapremiera tekstu, cenionego, mało znanego jeszcze w Polsce, dramatopisarza brytyjskiego, Philipa Osmenta.

Reżyseria: Rudolf Zioło
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Bolesław Rawski
Przygotowanie wokalne: Anna Domżalska
Asystent reżysera: Małgorzata Oracz

Obsada:
Margaret - Małgorzata Brajner
Elaine - Katarzyna Kaźmierczak
Dulcie Barker - Dorota Kolak
Caroline - Małgorzata Oracz
Matt - Piotr Chys
Terry Barker - Michał Kowalski
Alaric Barker - Cezary Rybiński
Barton - Jarosław Tyrański
Tufty - Marta Herman (zastępstwo za Katarzynę Z. Michalską) / Katarzyna Z. Michalska

-----

O realizatorach:
Philip Osment - angielski reżyser i dramatopisarz. Studiował językoznawstwo na Uniwersytecie w Oxfordzie. Do 1989 roku był dyrektorem artystycznym londyńskiego teatru Gay Swaetshop (wyreżyserował tam m.in. Poppies, Compromised Immunity oraz napisaną przez siebię This Islands Mine). Jego trzy sztuki (The Dearly Beloved, What I Did in the Holidays, Flesh and Blood) były nominowane do nagrody Writers' Guild, a sztuka The Dearly Beloved zdobyła nagrodę za najlepszą sztukę w regionie (1993).

Rudolf Zioło - absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Reżyserii Dramatu w leningradzkim Instytucie Teatru, Muzyki i Kinematografii. Wykłada na Wydziale Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST. Reżyserował dla Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Od 2003 związany z zespołem artystycznym Teatru Wybrzeże w Gdańsku, od 2005 z Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Autor wielu nagradzanych spektakli, m.in. Psiego serca M. Bułhakowa (1983), Republiki marzeń B. Schulza (1987), Snu nocy letniej (1992) oraz Burzy W. Shakespeare'a (1997). W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku przygotował m.in. Woyzecka G. Büchnera (1995) i Orkiestrę Titanic C. Bojczewa (2007).

Recenzja Trojmiasto.pl

Czechow z odzysku

O tym, jak toksyczne działają na siebie ludzie, zwłaszcza gdy przebywają zbyt blisko siebie, napisano dziesiątki, jak nie setki dramatów....

Zdjęcia

  Przeczytaj także

  Opinie (13)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.