Wiadomości

Narracje, warsztaty rodzinne i kino dla rodzin - planujemy weekend

Zabawa w plenerze to zawsze dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.
Zabawa w plenerze to zawsze dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. fot. 123rf.com

W ten weekend na pewno nie będziecie się nudzić. Pod warunkiem, że zamiast chować się w domu pod kocem, skorzystacie z naszych propozycji. Jest mnóstwo ciekawych wydarzeń skierowanych specjalnie do rodzin. Zobaczcie, dokąd się wybrać.
Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Sztuka wieczorową porąZaczynamy od Festiwalu Narracje, na który możecie się wybrać w piątkowy lub sobotni wieczór. Temperatura już niestety przestała nas rozpieszczać, więc wieczorny spacer po trasie instalacji artystycznych, które w tym roku zagoszczą w Oliwie, może być nie lada wyzwaniem. Ale od czego są ciepłe kurtki, czapki i szaliki? Oprócz trasy zwiedzania, którą można przejść samodzielnie lub z przewodnikiem, dla rodzin przygotowano warsztaty kreatywne. W piątek, w godz. 18-21, w Spichlerzu Opackim będzie można tworzyć lampioniki. Kolejnego dnia, w tym samym miejscu i czasie, stworzycie jesienne witraże. Z kolei w Młynku Sztuki zarówno w piątek, jak i w sobotę (godz. 18-20) będziecie mogli wziąć udział w warsztatach z cyjanotypii, czyli jednej z pierwszych wynalezionych technik fotograficznych. Do wszystkich warsztatów można dołączyć się bez zapisów, w miarę dostępności miejsc. Piątek, sobota, godz. 17-21, wstęp wolny.

Muzyczna podróżZmieniamy klimat i porę dnia. W niedzielę, w samo południe, w Filharmonii Bałtyckiej, możecie się wybrać na Przewodnik po Orkiestrze. W trakcie muzycznej podróży przez kontynenty i oceany poznacie m.in. muzykę tajemniczych bębnów z Czarnego Kontynentu i grających złotych sztabek z Ameryki Północnej, gorące rytmy Ameryki Południowej i magiczne dźwięki Azji. Dowiecie się, jak z instrumentów muzycznych wyczarowuje się takie dźwięki, jak odgłosy sztormu, krzyki potworów z dżungli czy... stary samochód. Niedziela, godz. 12. Bilety: 10-45 zł.

Leśnik w kinieA może macie ochotę na wyjście do kina? W sobotni poranek, w Gdyńskim Centrum Filmowym, odbędzie się seans z cyklu "Bajka w Centrum". Tym razem zobaczycie dwa filmy animowane - "Miłek z Czarnego Lasu" oraz "Wiking Tappi". To jednak nie koniec atrakcji. W godz. 9-12 będzie tam działało studio fotograficzne, w którym - w cenie biletu do kina - będzie można wykonać rodzinne zdjęcie w świątecznej scenerii. Do tego, po pokazie, młodych widzów odwiedzi leśnik Witold Ciechanowicz, który opowie o tym, jak zwierzęta szykują się do zimy. Sobota, godz. 10. Bilety: 11 zł.

Zabawa w detektywa w ECSW niedzielę warto się wybrać na warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-11 lat pt. "Biurko historyka" w Europejskim Centrum Solidarności. Macie ochotę na pewien czas stać się detektywem? To świetnie się składa, bo podczas warsztatów będziecie mieć taką okazję. Będziecie tropić przedmioty codziennego użytku, które stały się cennymi eksponatami historycznymi. Waszymi atrybutami będą m.in. lupa, rękawiczki i znalezione wskazówki. W trakcie warsztatów przekonacie się, że zwykłe przedmioty mogą stać się niezwykłe. Niedziela, godz. 11. Wstęp: 20 zł/rodzina.

Zdrowe dzieckoW Alfa Centrum, w tę sobotę, będziecie mieli okazję zrobić coś dla swojego - i waszych dzieci - zdrowia i bezpieczeństwa. Odbędzie się tam wydarzenie "Misie dzieciom", podczas którego odbędą się m.in. konsultacje z lekarzami dziecięcymi różnych specjalizacji, a także porady w zakresie atopii, astmy, anafilaksji oraz diety u dzieci. Nie zabraknie konkursów i zabaw dla dzieci oraz bardzo ważnego szkolenia z pierwszej pomocy, skierowanego do dzieci. Sobota, godz. 12-18, wstęp wolny.

Opinie (5) 1 zablokowana

 • (1)

  Dajcie dziecku spokojnie w weekend przy kompie posiedziec. Zaleglosci z fejsbuka i instagrama nadrobic. W CSa pyknac. Gdzie tam dzieciaka ciagac po dworzu. Jeszcze sie przeziebi bez sensu.

  • 15 1

  • hoduj zombiaka !!!

   • 0 5

 • tydzień rekina w Akwarium Gdyńskim MIR

  polecam tydzień rekina w Akwarium Gdyńskim MIR :)

  • 2 1

 • Pani Anno dziękuję za propozycje. Niestety żadna do mnie nie przemawia- do kina nie chodzimy, kultura i sztuka to temat wyższych lotów, za młodu był teatr miniatura i niech tak zostanie. Centrum handlowe nie wchodzi w rachubę a na samą myśl wizyty w ECS dostaje gęsiej. Uskutecznimy zamiast tego spacer po parku, kilka liści do kolekcji i szyszek. Sprint z piłka gumowa wokół fontanny i na pewno naśladowanie odgłosów zwierząt. Z pluszaków sam zrobię teatrzyk a zajęcia plastyczne to akwarele i planowana tęcza. Tak więc tego...

  • 5 4

 • wszystko tylko w Gdańsku

  a co władze Gdyni mają do zaproponowania w przerwie między o-penerem a cudawiankami?

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07

lutego

Marek Dyjak Gdańsk, Stary Maneż

Rozrywka

Kontrowersje wokół działalności miejskiego artysty
Kontrowersyjna działalność artysty z Gdyni
Śmiechem w marne czasy. Felietoniści wykpili miniony rok
Felietoniści wykpili miniony rok

Kulinaria

Karnawałowe wypieki. Nie tylko pączki
Karnawałowe wypieki. Nie tylko pączki
Kubki na kaucję. Ekorewolucja w gdańskiej kawiarni
Ekorewolucja w gdańskiej kawiarni

Sprawdź się

Jak nazywał się zorganizowany w 1984 roku przegląd filmowy organizowany przez klub Żak, podczas którego zaistniał dziś znany reżyser Krzysztof Krauze?

 

Najczęściej czytane