Impreza już się odbyła
PATRONAT

Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym (16 opinii)

Wystawę "Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym", będzie można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni od 18 września do 31 grudnia 2015 r.

Godziny otwarcia:
Wtorek, środa, piątek: 10.00 - 18.00
Czwartek: 12.00 - 20.00
Sobota, niedziela i święta: 10.00 - 17.00

Głównym celem wystawy jest zaprezentowanie, w sposób nowoczesny i atrakcyjny dla szerokiej publiczności, fenomenu narodzin Gdyni, w tym zwłaszcza jej architektury. Modernistyczna architektura to bardzo ważny element dziejów Gdyni, a równocześnie jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk polskiej kultury okresu międzywojennego. Wystawa ma służyć budowaniu i poszerzeniu świadomości naszych widzów w tej mierze, dzięki czemu ma przyczynić się do pogłębienia więzi gdynian z ich miastem. Gościom wystawy spoza Gdyni ukaże z kolei rangę zjawiska, a wreszcie wpłynie pozytywnie na ochronę zabytkowych, historycznych i kulturalnych wartości ważnych przecież nie tylko dla społeczności lokalnej, ale w skali ogólnopolskiej.

Tak określonemu celowi służyć ma ekspozycja oparta na nowoczesnych, po części interaktywnych, ale nie zdominowanych przez elektronikę środkach wystawienniczych. Ma ona pobudzić wyobraźnię odbiorców i dać im szansę na stworzenie żywej wizji międzywojennego miasta.

Do współpracy merytorycznej zaproszeni zostali świetni specjaliści, między innymi dr hab. Andrzej Szczerski z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projektantem wystawy został zaś szkocki architekt, Gary Johnson.

Przeczytaj także

Opinie (16)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co to jest Monumental Art?