stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili (5 opinii)

  • środa, 14 lutego,
    godz. 19:00
  • Ergo Arena
    Gdańsk sopot, pl. Dwóch Miast 1  mapa
  • 100 - 180
Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Gruziński balet narodowy "Sukhishvili" to jeden z czołowych i największych tanecznych zespołów świata, posiadający własną orkiestrę. W swojej historii zespół wyruszył na ponad 300 tournee, 11 razy objechał 5 kontynentów, 90 krajów, odbył 13 000 koncertów, które łącznie widziało ponad 7,5 mln widzów. 14 lutego w Ergo Arenie swoje umiejętności na scenie zaprezentuje 100 tancerzy z orkiestrą na żywo.

Narodowy Balet Gruzji - Sukhishvili

lut 13

środa, godz. 19:00

Gdańsk sopot,
Kup bilet

The Royal Moscow Ballet - Jezioro Łabędzie

lis'19 9

sobota, godz. 19:00 - 21:30

Gdynia,
bilety 139 - 239 zł
Kup bilet


Występ zespołu został uznany "najlepszym show na Broadwayu", a w Australii zespół był uznany za "ósmy cud świata"! Na najsłynniejszej scenie w Lа Scala po koncercie kurtynę podnoszono 14 razy, czym był pobity rekord Caruso (podniesienie kurtyny 11 razy).

Gruziński Balet Narodowy "Sukhishvili" powstał 70 lat temu i bazuje na tradycyjnych gruzińskich tańcach. Żeby występy były jeszcze bardziej spektakularne, założyciele stworzyli nowe układy, które oczywiście zanurzone były w folku i połączyli je ze współczesnymi krokami.

Występ grupy Sukhishvili to spektakularne i bardzo dynamiczne show dla całej rodziny: od dzieci po seniorów. Nie ma czasu na nudę. Są elementy sztuk walki, akrobacje. W dodatku tancerze mają przepiękne, bardzo dopracowane, kolorowe kostiumy.

The Washington Post (USA): NIEBEZPIECZNE TAŃCE GRUZIŃSKICH MĘŻCZYZN
"Spróbujcie skoczyć w powietrzu, podginając kolana pod siebie. Potem upadnijcie na klęczki na podłogę i skoczcie ponownie, żeby znów upaść i kontynuować! A potem kręćcie się na palcach w miękkich butach z taką szybkością, żeby nikt nie rozpoznał waszego własnego oblicza. A potem zróbcie okrążenie wokół sceny na klęczkach. Urzeknijcie przepiękne damy, które obserwują spokojnie i figlarnie wasz śmiały taniec, który stara się wywalczyć ich przychylność".

Daily Mirror (Great Britain): SZTORM NA SCENIE
"Gruzińscy artyści - sama doskonałość. To nawet nie taniec, to - lot. Sztorm na scenie".

New York Post (USA): CZAR Z GRUZJI
"Dwie z połową godziny przelatują jak sekundy, nim zdążysz spostrzec, patrzysz z ogromną uwagą i zastanawiasz czym zachwycasz się bardziej - muzyką, pięknymi kostiumami, sztuką czy niewiarogodną techniką tancerzy, bogatymi w tradycje Gruzji"
Dodaj zdjęcie

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.