• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nakręć się - filmowa majówka

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Od 1 do 3 maja wystawa EXPERYMENTU zamieni się w studio filmowe, gdzie goście będą mieli niepowtarzalną okazję odegrać scenkę i zostać gwiazdą wielkiego ekranu; przekonać się, jak powstały  ulubione filmy typu Gwiezdne wojny czy King Kong; stworzyć animację ożywiając fantastyczne stwory; wcielić się w rolę montażysty. Ciekawe co wybiorą uczestnicy, analogowe czy cyfrowe efekty specjalne?

kwi 26

piątek, godz. 18:00 - 21:00

Gdańsk, Wilka-Krzyżanowskiego 8,...
bilety 70 zł
ulgowy 50 zł
Dzięki współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową, na wystawie powstanie plan zdjęciowy wyposażony w profesjonalny sprzęt.

NAKRĘĆ SIĘ przy filmowych stanowiskach:
1-3.05., 11:00 - 17:00, aktywności w cenie biletu wstępu


Strefa PLANU ZDJĘCIOWEGO, gdzie będzie można wcielić się w rolę reżysera, operatora, dźwiękowca, oświetleniowca i oczywiście gwiazdy wielkiego ekranu. Jak  na studio filmowe przystało, nie zabraknie klapsa. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak kręcone są współczesne filmy.

Strefa GREEN SCEEN, na której całe rodziny przeniosą się w czasie i przestrzeni bez opuszczania Experymentu. To niezapomniana okazja, żeby zaskoczyć bliskich, przesyłając im pozdrowienia z Marsa, dżungli, czy stoku narciarskiego!

Strefa ANIMACJI 2D i STOP MOTION, gdzie każdy będzie miał szansę stworzyć animację techniką, która była stosowana w takich filmach jak Gwiezdne Wojny, Terminator czy King Kong. Dodatkowo, jedno z interaktywnych stanowisk EXPERYMENTU zmieni się w warsztat animacji 2D.

Strefa ANALOGOWEGO MONTAŻU, na której edukatorzy opowiedzą, na jakim sprzęcie powstawały filmy przed dobą cyfryzacji! Goście zobaczą w akcji bardzo rzadko widywane już przyrządy, potrzebne do tworzenia i montowania filmu na kliszy.
_____________

Dodatkową atrakcją będą rodzinne warsztaty  SMARTFILMOWANIE
1-3.05., 12:00 i 15:00,
cena: 12 zł od osoby
Jak stworzyć profesjonalny film na nieprofesjonalnym sprzęcie? Uczestnicy dowiedzą się podczas specjalnie przygotowanych warsztatów rodzinnych. Szczegóły na experyment.gdynia.pl 
_____________
W czasie długiego weekendu majowego (29.04 do 5.05) wystawa będzie czynna w weekendowych godzinach otwarcia (10:00 – 19:00).

Opinie

Sprawdź się

Patronką którego trójmiejskiego teatru jest Agnieszka Osiecka?