stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Najlepsze Dyplomy ASP

Tego lata w Gdańsku już po raz ósmy zaprezentowane zostaną najlepsze prace dyplomowe absolwentów kierunków artystycznych Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski, a także po raz pierwszy gościnnie z Bratysławy i Wilna. Wystawę oglądać będzie można w pomieszczeniach Wielkiej Zbrojowni codziennie, w dniach 22.07-31.08.2016, od godziny 11.00 do 20.00. Wernisaż połączony z ogłoszeniem laureatów oraz otwartą debatą krytyków sztuki odbędzie się 22 lipca o godz. 12.00 w Zbrojowni Sztuki (parter Wielkiej Zbrojowni).

Relacja z imprezy

cze 3

środa, godz. 18:00

Gdańsk, online
Wstęp wolny

19 września - 2 października 2020, godz. 18:00

Gdańsk,
wernisaż: 22.07.2016 (piątek), godz. 12.00, Zbrojownia Sztuki (parter Wielkiej Zbrojowni), ul. Tkacka/Targ Węglowy 6
debata "młodzi w polu sztuki": 22.07.2016 (piątek), godz. 13.00, Zbrojownia Sztuki (parter Wielkiej Zbrojowni), ul. Tkacka/Targ Węglowy 6
wystawa: Zbrojownia Sztuki oraz Aula Akademii Sztuk Pięknych; czynna codziennie od 23 lipca do 31 sierpnia 2016, w godzinach 11.00 - 20.00


link do strony internetowej:
http://asp.gda.pl/pl/artykuly/vii_ogolnopolska_wystawea_najlepsze_dyplomy

Facebook:
https://www.facebook.com/events/1624688737847528/


O wystawie:
W dniach od 23 lipca 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. w murach gdańskiej Wielkiej Zbrojowni oglądać będzie można VIII Ogólnopolską Wystawę Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych, organizowaną przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest to wystawa o charakterze konkursowym, w której udział biorą wybrani absolwenci kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby i intermediów wszystkich publicznych uczelni artystycznych. Dyplomy projektowe prezentowane są na bliźniaczej wystawie, organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.

Podczas tegorocznej edycji w Wielkiej Zbrojowni prezentowane będą także prace dyplomantów dwóch zagranicznych uniwersytetów: Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Bratysławie i Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Wystawa "Najlepsze Dyplomy ASP" już od ośmiu lat przyczynia się do promocji młodych talentów z całej Polski, wspiera ich w samodzielnym zaistnieniu na rynku sztuki oraz prezentuje szerokiej publiczności najciekawsze indywidualności twórcze i współczesne zjawiska artystyczne.W konkursie mogą wziąć udział osoby, które w roku akademickim 2015/2016 ukończyły studia magisterskie. Fundowana przez Rektorów główna nagroda wynosi 20000 zł. Ponadto przyznane zostaną: Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska, Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Nagroda Funduszu Popierania Twórczości im. A. Szczypiorskiego przy Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS. W ramach współpracy z Gdańską Galerią Miejską, wybrany przez dyrektora Galerii uczestnik otrzyma możliwość zorganizowania własnej wystawy w roku następnym. Wyróżnienia w postaci wywiadów z laureatem głównej nagrody przyznały uznane w branży pisma o tematyce artystycznej: magazyn "Szum" oraz anglojęzyczny miesięcznik "Contemporary Lynx".

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie jest zainicjowana w roku ubiegłym debata krytyków sztuki "młodzi w polu sztuki", która okazała się ważnym głosem krytycznym budującym refleksję wokół twórczości absolwentów uczelni artystycznych.

Mecenasami wystawy zostali Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundusz Popierania Twórczości im. A. Szczypiorskiego przy Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Miasto Gdańsk. Honorowym patronatem objął ją Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Patroni medialni: Szum, Arteon, Contemporary Lynx, Format, Kultura Dostępna, TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, trojmiasto.pl, kulturaonline.pl, Pomorze Kultury, artinfo.pl
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Prawa licencyjne do jakiego głośnego musicalu Amerykanie sami zaproponowali Teatrowi Muzycznemu w Gdyni?