• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Najdalej na południe Ziemi

Zapraszamy serdecznie na kolejnym spotkaniu z cyklu J&J Pepeteika wrażenia z dalekiej wyprawy relacjonował będzie Wojtek Małecki.

Słów parę od Wojtka.

Nazywam się Wojtek Małecki i jestem żeglarzem. Od 2009 roku stałem się częścią załogi jachtu Katharsis II, oystera 72. Jednostka dowodzona przez kapitana Mariusza Kopera nieprzerwanie pływa po wszystkich morzach i oceanach.

Lubię żeglować w zimnych klimatach. Uczestniczyłem we wszystkich polarnych wyprawach Katharsis. W 2011 roku po przejściu Pasażu Drake'a osiągnęliśmy stację Henryka Arctowskiego, a następnie płynąc dalej na południe, południowe koło polarne. W 2012 roku jako piąty polski jacht w historii przeszliśmy North-West Passage w Arktyce. Największym naszym wyzwaniem było osiągnięcie Morza Rossa.

W styczniu 2015 roku po wielu miesiącach przygotowań wyruszyliśmy z portu Hobart na Tasmanii w kierunku Morza Rossa. Czekało nas ponad 2000 mil morskich ciężkiej żeglugi przez burzliwy Ocean Południowy, przejście przez gęsty pak lodowy, który odgradza Morze Rossa od oceanu i przejście samego Morza Rossa aż do Zatoki Wielorybiej, najdalej na południe położonego miejsca na południowej półkuli ziemskiej. Naszym celem było osiągnięcie 78 równoleżnika.

Chciałbym Wam trochę przybliżyć tą wyprawę.

Wstęp wolny

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy istnieje specjalna osobna nagroda przyznawana tłumaczom zagranicznych dzieł?