• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Najbrzydsze zwierzę świata (3 opinie)

teatr dla dzieci
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
data premiery:
29 maja 2021
8.1
8 ocen
Malina Prześluga
"Najbrzydsze zwierzę świata"
reż. Laura Słabińska


"Najbrzydsze zwierzę świata" - nowa komedia familijna w MiniaturzeNa zamówienie Teatru Miniatura jedna z najzdolniejszych polskich dramatopisarek napisała familijną komedię romantyczną, której akcja zabierze widzów na dno oceanu, plan filmowy i - oczywiście - na lotnisko. Prapremiera na żywo 29 maja o 17.00, a online 30 maja o 17.00 na platformie interticket.pl.

Dla widzów 6+

29 maja o 17.00 wreszcie na żywo pokażemy prapremierę "Najbrzydszego zwierzęcia świata", które specjalnie na nasze zamówienie napisała jedna z najbardziej cenionych polskich autorek sztuk dla dzieci Malina Prześluga. Z kolei 30 maja o 17.00 odbędzie się też premiera online, skierowana do tych wszystkich, którzy nie mogą zasiąść na widowni w Gdańsku.

Malina Prześluga słynie z nietypowych bohaterów i tak też będzie w tym wypadku - pojawi się Rekin, Fenek i Guziec, ale także Jajko, Ziemniak, Hugh Grant i Krystyna Czubówna.

- To komedia pełna zwariowanych i barwnych postaci, gagów, sztuczek i dobrego, często złośliwego, humoru - zapowiada Punch Mama, pod którym to pseudonimem ukrywa się Laura Słabińska, reżyserka spektaklu, która pierwszy raz reżyseruje w Gdańsku.

W spektaklu zwierzęta walczą o tytuł najbrzydszego na świecie, a Rekin chce zostać filmowym amantem. "Najbrzydsze zwierzę świata" ma pomóc dzieciom zbudować wewnętrzną odporność na oceny, pokazać, że możliwy jest dystans do rankingów, że nie w każdym konkursie trzeba startować, nie każda wygrana ma wartość, a przede wszystkim, że warto wychodzić poza etykietki, nie dawać się im uwięzić, ale jak śpiewał Młynarski robić swoje. Pozwala się też pośmiać z naszej tendencji do oceniania, porównywania się, łatwego nabierania na różne błyskotki i spojrzeć z większą czułością na otaczający świat i wszystkie zamieszkujące go stworzenia.

- W dzisiejszym świecie, pełnym koloryzowanych zdjęć na Instagramie, operacji plastycznych, wciąż niestety wszechobecnego kultu pięknego ciała i wymalowanych twarzy, niezwykle istotne jest, by przypominać widzom, co jest najważniejszą wartością - dodaje reżyserka.

Pracom nad spektaklem towarzyszyło edukacyjno-artystyczne doświadczenie - Zespół Edukacji poprowadził cykle warsztatów dla rodzin z dziećmi, klas szkół podstawowych oraz nauczycieli. Uczestnicy zapuścili sondę badawczą w takie zagadnienia jak budowanie adekwatnej samooceny niezależnej od opinii innych oraz zdrowego dystansu do celebryctwa i powierzchownych systemów ocen (bycia naj, lajków, konkursów, rankingów). Porozmawiali o akceptacji i braku akceptacji samego siebie, kanonach brzydoty i piękna, strategiach radzenia sobie z odrzuceniem czy prześladowaniem.

- Punkt widzenia i doświadczenia naszych widzów są dla nas bardzo ważne i wzbogacają proces powstawania spektaklu, stąd pomysł na cykle spotkań warsztatowych z różnymi odbiorcami, których traktujemy też jako współtwórców - komentuje Monika Tomczyk, pedagożka teatru.

W zespole realizatorów spektaklu znalazł się Dariusz Panas, scenograf o wyjątkowej fantazji, znany trójmiejskim widzom ze spektaklu "Tajemnica kina" i "Tajemnica diamentów" w Miniaturze, Filip Sternal, kompozytor i aranżer, specjalizujący się w muzyce teatralnej i filmowej, oraz Przemysław Żmiejko, reżyser i autor multimediów.

Przed premierą online, 30 maja, o godzinie 16.30 na Facebooku odbędzie się spotkanie na żywo z artystami i lalkami ze spektaklu.

Realizatorzy:
tekst: Malina Prześluga
reżyseria: Punch Mama
scenografia: Dariusz Panas
muzyka: Filip Sternal
multimedia: Przemysław Żmiejko
asystentka reżyserki: Katarzyna Jezierska

Obsada:
Rekin, Lustro Wody, Retro Rekin | Krystian Wieczyński
Berta, Retro Berta | Agnieszka Grzegorzewska
Pan Bóg | Andrzej Żak
Asystentka, Beata, Płaszczka | Edyta Janusz-Ehrlich
Kelner, Fenek, Reżyser, Plastik | Jakub Ehrlich
Golec, Mariusz, Płaszczka | Wojciech Stachura
Blobfish, Członek Ekipy, Płaszczka | Hanna Miśkiewicz
Guziec, Ziemniak, Jajko, Lalkarz, Członek Ekipy | Jacek Gierczak
Boska Ekipa | Zbigniew Okęcki, Jacek Kaczkowski, Michał Skolimowski
w roli Krystyny Czubówny Krystyna Czubówna
Recenzja Trojmiasto.pl

Na przekór ocenom innych. O "Najbrzydszym zwierzęciu świata" Na przekór ocenom innych. O "Najbrzydszym zwierzęciu świata"

Na przekór ocenom innych. O "Najbrzydszym zwierzęciu świata" (14 opinii)

Premiera "Najbrzydszego zwierzęcia świata" to pierwsza możliwość wizyty na premierze w Miejskim...

30 maja 2021

Za kulisami Teatru Miniatura tuż przed premierą "Najbrzydszego zwierzęcia świata" Za kulisami Teatru Miniatura tuż przed premierą "Najbrzydszego zwierzęcia świata"

Za kulisami Teatru Miniatura tuż przed premierą "Najbrzydszego zwierzęcia świata" (14 opinii)

"Najbrzydsze zwierzę świata" to tytuł najnowszego spektaklu Teatru Miniatura w Gdańsku. Przed...

28 maja 2021

Opinie (3)

 • Najbrzydsze? (2) (opinia sprzed 1 roku)

  Kaczka.

  • 3 1

  • najbrzydsze (opinia sprzed 1 roku)

   jozef animals

   • 0 0

  • Donald też? (opinia sprzed 1 roku)

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery