Patronat

Najbrzydsze zwierzę świata (1 opinia)

teatr dla dzieci
Bilety
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
data premiery:
15 maja 2021
 • Bilety
  maj 15
  Sobota, 15 maja
  Lokalizacja
  Teatr Miniatura - Wrzeszcz
  Gdańsk, al. Grunwaldzka 16
"Najbrzydsze zwierzę świata" na podstawie sztuki Maliny Prześlugi

Premiera w reżyserii Laury Słabińskiej dla widzów 6+ jest planowana na 15 maja.
Pod koniec marca zaczynają się próby, ale do procesu pracy nad spektaklem Teatr Miniatura chce zaprosić również swoich widzów. Dzięki serii warsztatów dla różnych grup - rodzin, klas i nauczycieli - artyści chcą nawiązać kontakt z przyszłym widzem, rozpocząć z nim rozmowę wokół tematów poruszanych w spektaklu.

Wspólnie z pedagog teatru Moniką Tomczyk odbiorcy zapuszczą sondę badawczą w takie zagadnienia jak budowanie adekwatnej samooceny niezależnej od opinii innych oraz zdrowego dystansu do celebryctwa i powierzchownych systemów ocen (bycia naj, lajków, konkursów, rankingów). Porozmawiają o akceptacji i braku akceptacji samego siebie, kanonach brzydoty i piękna, strategiach radzenia sobie z odrzuceniem czy prześladowaniem. Wyzwania związane z tymi tematami dotyczą coraz mniejszych dzieci, nieustannie zderzanych z wyidealizowanym wizerunkiem ludzkiego ciała i oczekiwaniami dotyczącymi osiągania sukcesów, zapisanymi w konkretnych normach społecznych.

Dla rodzin z dziećmi | zgłoszenia do 26 marca

Rodziny z dziećmi wezmą udział w cyklu 3 warsztatów, które będą oparte na twórczej zabawie wykorzystującej metody teatralne. Wszystko to w nawiązaniu do historii pewnego Rekina i Płaszczki, którzy próbują się odnaleźć w wielkim oceanie. Będzie to inspirujący czas spędzony razem, pogłębiający relacje rodzinne i poszerzający wiedzę o sobie nawzajem. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a żeby się zgłosić, należy do 26 marca przesłać wypełniony formularz google (link na stronie teatru). Terminy warsztatów: 27 marca (sobota), godz. 12.00‒13.30, 17 kwietnia (sobota), godz. 12.00‒13.30 oraz 14 marca - udział w próbie generalnej spektaklu i warsztaty (godzina popołudniowa uzależniona od godziny próby generalnej).Forma warsztatów będzie uzależniona od obostrzeń związanych z pandemią Covid-19: spotkania online na platformie Zoom, spotkania w plenerze lub w siedzibie teatru.

Dla nauczycieli | zgłoszenia do 26 marca

Cykl warsztatów dla nauczycieli szkół podstawowych to też 3 spotkania, podczas których uczestnicy przyjrzą się tematom poruszanym w powstającym spektaklu, jednocześnie poznając teatralne narzędzia do pracy na lekcji. Wspólne rozważania i twórcze działania znajdą wyraz w formie wspólnie przygotowanej instalacji artystycznej towarzyszącej premierze spektaklu oraz scenariuszach proponujących twórcze metody pracy nad tematyką przedstawienia dla innych nauczycieli. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a żeby się zgłosić, należy do 26 marca przesłać wypełniony formularz google (link na stronie teatru). Terminy warsztatów: 30 marca (wtorek), godz. 17.00‒18.30, 13 kwietnia (wtorek), godz. 17.00‒18.30 oraz 13 maja - udział w próbie generalnej spektaklu i warsztaty (godzina popołudniowa uzależniona od godziny próby generalnej). Forma warsztatów będzie uzależniona od obostrzeń związanych z pandemią Covid-19: spotkania online na platformie Zoom, spotkania w plenerze lub w siedzibie teatru.

Dla szkół podstawowych | zgłoszenia do 30 marca

Klasy szkół podstawowych (do 30 osób) wezmą udział w cyklu 3 spotkań - dwóch przed, a jednym po premierze spektaklu. Warsztaty będą wykorzystywały aktywne metody teatralne, które pozwolą na zanurkowanie w tematyce spektaklu. Każda klasa przygotuje swoją artystyczną instalację, która zostanie zaprezentowana podczas premiery spektaklu. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a zgłoszenia należy przysłać do 30 marca na adres bilety@teatrminiatura.pl. Terminy zostaną ustalone indywidualnie z każdą klasą. Forma warsztatów będzie uzależniona od obostrzeń związanych z pandemią Covid-19: spotkania online na platformie Zoom lub innej platformie szkolnej, spotkania w plenerze lub w siedzibie teatru.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Opinie (1)

 • Najbrzydsze?

  Kaczka.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery