• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

"Naiwna" - premiera książki (3 opinie)

Zapraszamy na premierę książki "Naiwna" autorki bestsellerowej powieści o Krystynie Skarbek. 9 września o godz. 19:00 w Pomarańczowej Plaży.

cze 19-21

środa - piątek, godz. 08:00

Wstęp wolny
wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
Monika Koszewska, autorka, o której czytelnicy mówią:
"Gdybym miała wybrać kilka słów opisujących mój odbiór pisarki Moniki Koszewskiej, to wybrałabym następujące: autentyczna, skuteczna, inspirująca, kulturalna."
- Karolina Gorzkowska, prawnik grafolog

Akcja rozgrywa się w Trójmieście, główna bohaterka jest mieszkanką Sopotu. Jest to pierwsza część otwierająca serię, poruszającą jakże aktualny i wstydliwy temat przemocy domowej. Główną bohaterką jest Małgorzata. To ona opowiada swoją historię czytelnikom. Poznajemy ją kiedy ma dwadzieścia dziewięć lat i jest matką siedmioletniej Emilki. Ale swoją opowieścią sięga do początku, czyli momentu poznania Euzebiusza. Była wtedy studentką drugiego roku anglistyki i mieszkała z mamą w niedużym mieszkaniu w Sopocie. Aby podreperować domowy budżet dorabiała jako hostessa. Euzebiusz stanął na jej drodze jak książę z bajki; przedstawił się jako właściciel salonu fryzjerskiego, zaprosił na wykwintną kolację w drogiej restauracji, podwiózł luksusowym samochodem - pokazał życie, jakiego do tej pory nie znała, ale o jakim pewnie skrycie marzyła czytając w dzieciństwie bajkę o Kopciuszku.

Dwa miesiące później postanowiła się do niego przeprowadzić, choć nadal bardzo mało o nim wiedziała, po półrocznej znajomości okazało się, że jest z nim w ciąży. Jeszcze zanim zaszła w ciążę podniósł na nią rękę, później z coraz większym okrucieństwem znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Mimo tego zdecydowała się zostać jego żoną. Spłacać jego długi, tuszowała siniaki, udawała przed światem, że wszystko jest w porządku, bo bardzo chciała, żeby jej córka wychowywała się w pełnej rodzinie, miała ojca, którego ona nigdy nie poznała. Kolejne dni, miesiące i lata odsłaniały kolejne fakty z życia Euzebiusza. Od komornika dowiedziała się, że mąż ma długi i nigdy nie był właścicielem salonu fryzjerskiego. Od byłej żony, że miał też inne kobiety. Od byłej kochanki, że był wykorzystywany seksualnie. Od policji, że jest podejrzewany o cztery zabójstwa. Któregoś dnia sześcioletnia córeczka Małgorzaty w tajemniczych okolicznościach zniknęła z placu zabaw. Trwające ponad tydzień poszukiwania odkryły kolejną prawdę. Euzebiusz już na początku znajomości wytypował ją jako surogatkę, bo chciał stworzyć pełną rodzinę ze swoją pierwszą żoną, która nie mogła mieć dzieci. Kiedy udało się odnaleźć dziewczynkę okazało się, że to ojciec Małgorzaty wykorzystywał seksualnie Euzebiusza, a na starość dosięgła go ręka sprawiedliwości.

Te wszystkie wypadki ostatecznie przekonały Małgorzatę, że musi stanąć na własnych nogach i odejść od swego oprawcy. Z pomocą przyszli najbliżsi. Ale powieść nie kończy się happy endem, wypływające z Motławy ciało jednej z partnerek Euzebiusza nie pozwala na spokojny sen. Po lekturze ostatniego rozdziału czytelnicy zostaną z pytaniem: - Czy Emilka niepostrzeżenie zawieruszyła się w parku, czy znów została porwana? Opowieść Małgorzaty pokazuje jak bardzo skomplikowane mogą być związki. Jak trudno przeciwstawić się przemocy fizycznej i psychicznej, zbudować siebie - wbrew temu, co słyszymy od naszego oprawcy. Ta opowieść to przestroga naiwność może kosztować życie, nasze lub naszych najbliższych.

Monika Koszewska, autorka książek obyczajowych, kryminałów i tekstów piosenek, menadżerka z 21-letnim doświadczeniem. Kocha sport, każdy dzień rozpoczyna treningiem lub grą w tenisa. Lubi podejmować nowe wyzwania, takie jak nauka gry na pianinie w wieku 43 lat. Każdą wolną chwilę poświęca na czytanie, nawet biegając na bieżni.

W książkach Moniki Koszewskiej przepełnionych sporą dawką humoru znajdziemy motywację do działania i oryginalną receptę na sukces. Nieobce są jej tematy takie jak: pedofilia, przemoc w rodzinie, pracoholizm, rywalizacja w miejscu pracy, alkoholizm, depresja, narkomania wśród młodzieży, samotność i bezradność osób starszych.

W sprzedaży:

Kiedyś nadejdzie ten dzień cz.1
Nadszedł ten dzień cz.2
Przeminął ten dzień cz.3
Niepokorna, niezłomna Krystyna Skarbek
Niewinni nie ponoszą kary cz.1

Naiwna cz.1
Wkrótce:
Kara dosięgnie każdego cz.2

Opinie (3)

 • Skuteczna i kulturalna

  To wydarzenie jest najlepszym potwierdzeniem opinii o skuteczności i kulturze. Brawo! Kolejna premiera w tym roku i ponownie w fantastycznym miejscu gwarantującym ucztę wizualną i dla kubków smakowych. Nie mogę się doczekać chwil z nową powieścią, a w związku z tym, że akurat tym razem mnie nie będzie, to szczerze zazdroszczę spotkania z Autorką.

  • 1 0

 • Do kolekcji

  Choć autorkę znam dopiero od kilku miesięcy, to wszystkie dotychczasowe publikacje mam już przeczytane - jedną dwukrotnie.
  Główna tematyki książki jest mi bardzo bliska, dlatego już nie mogę się doczekać.
  Na premierę się wybieram tym bardziej, że liczę na kolejny autograf :)

  • 1 0

 • Chętnie się wybiorę. Czytałam kilka książek tej Autorki, z czystym sumieniem polecam. Jestem bardzo ciekawa nowej książki, bo temat nie nastraja optymistycznie i motywujaco jak przy poprzednich książkach. Poza tym świetne miejsce, nad samym morzem, także anturaż premiery nie mógł być lepszy. Tylko ciekawe czy trzeba rezerwować miejsca?

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Gdzie słynny pisarz Günter Grass, laureat literackiej Nagrody Nobla, ma w Gdańsku swój pomnik razem z Oskarem - bohaterem "Blaszanego bębenka"?