• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Nabór do Akademickiego Chóru UG

Zapraszamy do Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego!Śpiewamy przez cały rok w kraju i za granicą. Wystąpiliśmy w Chinach, Korei Południowej, USA, w Argentynie i całej Europie.

Regularnie koncertujemy z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku. Występowaliśmy już m.in z Ennio Morricone, Krzysztofem Pendereckim, Janem Kaczmarkiem i Jean'em Michael'em Jarre'em.

Znani muzycy tworzą utwory specjalnie dla nas, jak : "14 encyklik" Stanisława Szczycińskiego czy "Missa Gratiatoria" skomponowana specjalnie na jubileusz 35-lecia chóru przez Leszka Możdżera.

W najbliższym czasie najlepszą możliwością przystąpienia do Akademickiego Chóru UG będzie Nabór do Zespołu 15 i 16 października - od godz. 18.30 w auli nr 1 Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG (Kampus UG - ul. Wita Stwosza 57).

Przesłuchanie podczas naboru odbywa się w sali sam na sam z dyrygentem lub asystentem dyrygenta, przy pianinie. Przesłuchanie trwa 5-15 minut i nie trzeba wcześniej nic samemu przygotowywać. Zostaniesz poproszona/y o powtórzenie melodii, rytmu, zaśpiewanie kilku prostych ćwiczeń.

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego jest profesjonalnym zespołem, mimo tego zaprasza na swoje castingi również amatorów, i nie tylko studentów Uniwersytetu. Wystarczy, że skończyliście 18 lat.

Przyjdźcie na przesłuchanie, spróbujcie swoich sił i wstąpcie do Chóru UG - dzięki temu będziecie mieli okazję pracować z najlepszymi: dla chórzystów prowadzone są indywidualne lekcje emisji głosu, na próbach przygotowujemy się do koncertów, na które przychodzą setki a nawet tysiące osób.

Próby Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 18.30-21.00 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Ale chór to nie tylko próby, również wspólne wyjazdy, spotkania i przyjaźnie na długie lata. Zapraszamy Cię do sprawdzenia swoich możliwości w naszym gronie.

"Jeżeli lubisz muzykę i chcesz się sprawdzić w chóralnym śpiewaniu przyjdź koniecznie na przesłuchanie - mówi Piotr Schroeder, kierownik chóru. - Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia a tylko trochę umiejętności i chęci do śpiewania. Chór to przede wszystkim przeżycia, które pamięta się na zawsze".


Jeżeli jeszcze masz jakieś pytania skontaktuj się z Piotrem mailowo: chor@ug.gda.pl

Przeczytaj także

Opinie 2 zablokowane

Sprawdź się

Dużą chlubą Teatru Szekspirowskiego jest otwierany dach. Ile on waży?