Wiadomości

stat

Na weekend warsztaty rodzinne i zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

W weekend warto się też wybrać na zwiedzanie z przewodnikiem Teatru Szekspirowskiego w ramach akcji "Weekend za pół ceny".
W weekend warto się też wybrać na zwiedzanie z przewodnikiem Teatru Szekspirowskiego w ramach akcji "Weekend za pół ceny". fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl

Ten weekend możecie spędzić na rodzinnych warsztatach - twórczych, literackich i ilustratorskich. Warto się też wybrać na zwiedzanie z przewodnikiem Teatru Szekspirowskiego w ramach akcji "Weekend za pół ceny" oraz na święto ulicy Grażyny.Weekendowe imprezy dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:

Warsztaty rękodzieła i spotkanie literackie

Instytut Kultury Miejskiej
cyklicznie prowadzi różne ciekawe zajęcia i warsztaty dla dzieci. Tym razem starsze dzieci i dorośli będą mogli w sobotę nauczyć się posługiwać drutami i szydełkiem i wydziergać coś pięknego albo zrobić puszysty pompon. Na zajęcia trzeba przynieść własne druty lub szydełko i wełnę. Sobota, godz. 12, wstęp wolny. Następnego dnia odbędzie się czytanie książek dla dzieci połączone z nauką języka czeskiego w ramach cyklu "Ciągnąć Książki za Języki". W trakcie podróży do Czech uczestnicy i uczestniczki poznają zwyczaje, literaturę, muzykę i humor naszych południowych sąsiadów. Niedziela, godz. 12, wstęp: 10 zł. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Ilustracje stworzone przez dzieci


Na warsztaty dla najmłodszych, organizowane przez Gdynię Rodzinną, możecie się wybrać do Gdyńskiego Centrum Filmowego. Okazją do tego jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który obchodzony jest co roku w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. W czasie zajęć "Czerwony kapturek wczoraj i dziś" dzieci zamienią się w projektantów i stworzą ilustracje w technice kolażu do wybranego tekstu. Warsztaty poprowadzą gdyńskie ilustratorki Klara Wicenty i Bogna Pniewska. Sobota, godz. 11 i 12:30, wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod adresem: rodzina@gdynia.pl.

Zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

W ten weekend odbędzie się też druga odsłona ogólnopolskiej akcji pt. "Weekend za pół ceny" organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną. Oprócz zniżek w różnych hotelach czy muzeach w całym kraju, przygotowano także ciekawą ofertę kulturalną. Teatr Szekspirowski zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem. W sobotę będzie obowiązywać zniżka: przy zakupie biletu normalnego w cenie 14 zł drugi bilet będzie bezpłatny. Organizatorzy zapowiadają niespodzianki a dla chętnych - konkurs z nagrodami. Sobota, godz. 13, 13:30, 14, 14:30, 15, 15:30 oraz 16. Sprzedaż biletów w kasie teatru.

Święto ul. Grażyny


W niedzielę będziemy się też mogli wybrać na ulicę Grażyny zobacz na mapie Gdańska we Wrzeszczu. Odbędzie się tam jej święto, z okazji którego przygotowano m.in. warsztaty pt. "Ogród w słoiku", pchli targ dla dzieci, konkurs plastyczny, zabawy podwórkowe, które rodzice sobie przypomną a dzieci zobaczą, jak się kiedyś bawiono i wspólnie będą mogli te zabawy powtórzyć. Na miejscu stanie też kawiarenka, w której spotkacie radnych dzielnicy. Niedziela, godz. 12-15, wstęp wolny.

A za tydzień...

W następną sobotę warto się wybrać do Teatru Miniatura na premierę nowej sztuki dla dzieci od 5-go roku życia. "Baloniarze" - bo to o tej sztuce mowa - to historia o miasteczku za murem, z którego od lat nikt nie wychodził na zewnątrz, a zły Burmistrz pilnuje z zegarkiem w ręku pracy mieszkańców. Ciekawe, co się stanie, kiedy za murem urodzi się ktoś, kto wszystkie zasady będzie miał w nosie? Sobota, 8 kwietnia, godz. 17. Bilety 18-20 zł.

Opinie (8) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05

czerwca

Kino Plenerowe i Samochodow... Sopot, Opera Leśna

Rozrywka

Właściciel Nowej Zatoki: "Zatoka Sztuki nie istnieje"
Łukasz Mazur: "Zatoka Sztuki nie istnieje"
Ulica Wajdeloty deptakiem. Na razie na próbę
Będą testować deptak na ul. Wajdeloty

Kulinaria

Kupując lokalnie, wspierasz sąsiadów. Akcja lokali z centrum Gdańska
Kupując lokalnie, wspierasz sąsiadów
Otwarte tarasy na galeriach handlowych w Trójmieście
Otwarte tarasy na galeriach handlowych

Sprawdź się

W którym roku odbył się pierwszy pokaz "Pierścienia Nibelunga" w Gdańsku?