• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

NORA w 66. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Zapraszamy Państwa na 66. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi NORA Henrika Ibsena w reżyserii Radosława Rychcika. Weźmie w nim udział reżyser i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 stycznia o godzinie 20.30 w Starej Aptece.

O SPEKTAKLU
Nora jest gospodynią domową, perfekcyjną panią domu, której spełnienie zależy od satysfakcji męża. Nie pracuje, nie zarabia, wychowuje dzieci. Nora rozpoznaje własne życie jako egzystencję "lalki". Postanawia odejść od męża, zostawić dzieci i opuścić dom. Nora stała się ikoną samostanowienia, wolności ku samorealizacji, której warunkiem jest bycie w prawdzie z sobą samym. Wyjście z domu jest aktem narodzin, buntowniczym i heroicznym zarazem. Ibsenowska postać stała się patronką słusznych rozwodów, rozstań, które przynoszą wyzwolenie samopoznania.


NORA
Przekład: Anna Marciniakówna
Reżyseria i opracowanie tekstu: Radosław Rychcik
Scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski
Muzyka: Michał Lis
Video: Piotr Lis
Układ choreograficzny: Dorota Androsz
Projekt plakatu: Maja Wolna

W spektaklu występują: Grzegorz Gzyl - Mecenas Helmer, Dorota Androsz - Nora, jego żona, Robert Ninkiewicz - Doktor Rank, Katarzyna Kaźmierczak - Pani Linde, Cezary Rybiński - Adwokat Krogstad.

Asystent reżysera: Dorota Androsz
Inspicjent - sufler: Weronika Mathes

Premiera: 23 października 2020 roku w Starej Aptece
Czas: 1 godzina 20 minut (bez przerw)

O DYSKUSYJNYM KLUBIE TEATRALNYM
Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru dyskusji. Wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 30 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

Opinie

Sprawdź się

Największą teatralną widownię w Trójmieście ma...?