• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyka wieczorem - Mirosław Czyżykiewicz (1 opinia)

Zapraszamy na koncert "Muzyka wieczorem" do Teatru Atelier w Sopocie. Wiersze Jarosława Iwaszkiewicza śpiewa Mirosław Czyżykiewicz.

Koncert "Muzyka wieczorem" ukazuje się w związku z 35. rocznicą śmierci Jarosława Iwaszkiewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich poetów XX wieku. Kompozytorem muzyki do słów poety, pochodzących z pośmiertnie wydanego tomu poezji "Muzyka wieczorem", jest Adam Opatowicz.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Artystą, który w nietuzinkowy, bardzo nastrojowy i piękny sposób oddał klimat ostatnich słów poety jest Mirosław Czyżykiewicz - wrażliwy kompozytor, poeta, pieśniarz, gitarzysta i malarz. Czyżykiewicz od lat ma swoją wierną widownię, która podróżuje z nim po całej Polsce, by uczestniczyć w jego koncertach.

Płyta i koncert "Muzyka wieczorem" wyróżniają się wysokim poziomem artystycznym, zarówno - pod względem warstwy słownej, kompozycji, jak i wykonania. Ogromnym ich walorem są ponadczasowość znakomitych utworów poetyckich Jarosława Iwaszkiewicza oraz elektryzujący głos jednego z najbardziej uznanych polskich pieśniarzy.

Przeczytaj także

Opinie (1)

 • kolejne przewspaniałe przeżycie z twórczością p. Mirka Czyżykiewicza

  Kochany p. Mirosław Czyżykiewicz - Pana twórczość jest jak lot w jakieś wnętrze Kosmosu, przekraczanie horyzontu Wrażeń, (aż trudnio wracać spowrotem -
  Kolejny koncert z którego wyszliśmy tak spełnieni - choć zarazem z niedosytem - po opuszczeniu sali nadal byliśmy na koncercie, choć on się już zakończył)).

  Czekamy na p. Czyżykiwicza wraz z zacnymi współartystami za rok (a najchętniej już niebawem) znów. Dziękujemy Atelier za wspaniałe spotkania z artystami jak to - i szczególnie za możliwość posłuchania i spotkania p.Czyżykiewicza, który poprzez interpretacje dzieł wspaniałych poetów i dzięki całej swojej twórczości, tak wdzierającej się we wnętrze - jest nam tak bliski.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Czy Czarna Sala Teatru Wybrzeże im. Stanisława Hebanowskiego to inicjatywa zupełnie nowa?