• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyczne Lato Vol. 5 - Klemensiewicz/Kisiel

Klemensiewicz / Kisiel - duet stworzony w 2015 roku z inicjatywy Jakuba Klemensiewicza grający autorską muzykę opartą na kolektywnej improwizacji.

Muzycy udzielają się w wielu trójmiejskich projektach muzycznych oraz są laureatami konkursów jazzowych - finaliści konkursu Jazz Juniors19. Współpracują z Fundacją ks. Włodzimierza Sedlaka, dla której napisali muzykę do filmu dokumentalnego opisującego projekt "Piaśnica - Kultura miejsca, a także brali udział w projekcie naukowym "The Mutual Relationship System by Dagmara Olejarz, gdzie badali wpływ muzyki improwizowanej na człowieka.

jazz - koncerty w Trójmieście


Organizowali cykliczne koncerty pt. Pianoworks w murach Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracowali z Tymonem Tymańskim. Współpracują również z Nadbałtyckim Centrum Kultury, dzięki tej współpracy zagrali na koncercie stypendystów Marszałka Województwa Pomorskiego (Festiwal Głos Sztuki), którego są laureatami.

Najnowszym projektem duetu przy współpracy z Fundacją Sedlaka jest Missa Pro Pace. Wydarzenie jest dialogiem muzyki dawnej ze współczesną: XV-wiecznychgraduałów cysterskich wykonanych śpiewem chóralnym z muzyką organową i improwizacją muzyczną. Tytuł wydarzenia Missa pro pace (tł.msza o pokój) nawiązuje do pierwszego zdania księgi cysterskich rękopisów z XV wieku, będących własnością skarbca klasztoru benedyktynek w Żarnowcu. Materiał źródłowy jest inspiracją i podstawą działania artystycznego.

Twórcy, artyści i wykonawcy podjęli próbę nawiązania dialogu przeszłości (XV w.) z przyszłością (XXII w.) i znalezienia uniwersalnego języka porozumienia z odbiorcą. W październiku 2019 roku miała miejsce premiera płyty z materiałem z w/w wydarzenia! Obecnie duet skupia się na wydaniu debiutanckiej płyty poświęconej ludowej muzyce kaszubskiej z Jastarni, z której pochodzi Jakub Klemensiewicz.

---
Koncert odbędzie się na scenie plenerowej przed budynkiem Starego Maneżu.

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

ERGO Hestia jest sponsorem tytularnym największej hali sportowo-widowiskowej na Pomorzu - ERGO ARENY. Od kiedy?