Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Muzikanty

teatr uliczny
wystawia:
Plama
czas trwania:
40 min.
10.0 1 ocena 1 10
scena c, Polska, Gliwice
Muzikanty

Szalona lekcja muzyki na kilkanaście instrumentów w rękach dwóch wędrownych muzykantów. Muzykantów, którzy przy okazji prowadzenia swoistej audycji muzycznej przechodzą od starochińskich melodii ludowych przez światowy folk, europejską muzykę klasyczną, jazz i hity dwudziestowiecznej muzyki rozrywkowej, aż po najnowsze dokonania rynku muzycznego.
"Muzikanty" to z jednej strony koncert, z drugiej widowisko, które co chwilę pożycza sobie do wspólnego grania widownię, udowadniając tym samym, że (przy odrobinie pomocy) z każdego wydobyć można drzemiącego w nim muzyka.

"scena c" z początkiem tego wieku była miejscem, sceną domową, gdzie zaprzyjaźnieni artyści prezentowali sobie nawzajem swoje, często prapremierowe, pomysły. Piotr Chlipalski tworzył wtedy pod egidą Teatru A, a po pokojowym z teatrem rozstaniu, z braku lepszego pomysłu na nazwę, "scenę c" uczynił wędrowną, zapraszając do współpracy kompozytora i multiinstrumentalistę - Jacka Dzwonowskiego. Wspólnie pod egidą Teatru A, a w ostatnich latach gdańskiego Teatru Feta i "sceny c" występowali na zaproszenie festiwali teatralnych i teatru ulicznego w 13 krajach.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery