• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Muzeum Kart w Gdyni - zwiedzanie z oprowadzaniem (1 opinia)

Pada deszcz, a chcesz się przejść i zobaczyć coś ciekawego? Chodź na "Ulicę Brydżową" - miejsce, którego nie ma na żadnej mapie Gdyni, a które skryło się w zakamarkach dawnej szkoły w portowej dzielnicy miasta. Jesienią 2023 roku Fundacja Trefl zaprasza na zwiedzanie oprowadzaniem do Muzeum Kart do Gry "Ulica Brydżowa" w Gdyni w co drugi czwartek listopada i grudnia.

mar 10

niedziela, godz. 11:00

bilety 25 zł
ulgowy 20 zł
mar 16

sobota, godz. 10:00

Muzeum Miasta Gdyni, Zawiszy Czarnego 1
bilety 35 - 50 zł
Nowość: w Muzeum Kart można już kupić pamiątkowy Znaczek Turystyczny, wydany w ramach ogólnoeuropejskiej akcji kolekcjonerskiej. Ten produkowany ręcznie drewniany niewielki krążek przedstawia element związany z tematyka Muzeum i jest dostępny wyłącznie na miejscu. Stanowi zachętę dla zbieraczy i turystów do odwiedzenia nowego miejsca.

Przekraczając próg gdyńskiego Muzeum Kart, można się poczuć jak Alicja w Krainie Czarów. Śledząc karciane skarby, mijamy pocztę, operę, kino, restaurację czy biuro podróży. A ze ścian zerkają ciekawe postaci, uwiecznione na ozdobnych rewersach kart do gry: gwiazdy kina, politycy, bohaterowie bajek, fantastyczne zwierzęta. Są także motywy kulinarne czy związane z wielką modą. Praktycznie nie ma tematu czy dziedziny codziennego życia, który nie znalazłby odzwierciedlenia w karcianych motywach.

Ciekawostki kolekcji prezentowanej w Gdyni przybliżają na miejscu certyfikowane osoby przewodnickie: Ewa i Andrzej Jaroszyńscy
 
JAKIE SĄ DOSTĘPNE TERMINY ZWIEDZANIA Z OPROWADZANIEM?
Czwartek, 9 listopada 2023
Czwartek, 23 listopada 2023
Czwartek, 7 grudnia 2023
Czwartek, 21 grudnia 2023


Przybliżony czas zwiedzania z oprowadzaniem: 2 godziny.

Uwaga, w innych terminach również można odwiedzić Muzeum Kart i poznawać jego kolekcję, zwiedzając we własnym zakresie. Warto się umówić! Telefon 505 552 356, e-mail: fundacja@fundacja.trefl.com.
 
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W ZWIEDZANIU Z OPROWADZANIEM?
Wystarczy się zapisać, wypełniając formularz online dostępny na stronie: https://fundacja.trefl.com/chodz-na-ulice-brydzowa-zwiedzanie-muzeum-kart-z-przewodnikiem-przewodniczka/

W przypadku zwiedzania z oprowadzaniem bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 16 zł (ulga przysługuje dzieciom i młodzieży na podstawie legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorom 60+). Płatność na miejscu gotówką lub kartą płatniczą/BLIK.

Wydarzenie przeznaczone jest dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku od siedmiu lat!
 
GDZIE ZNAJDUJE SIĘ MUZEUM KART?
"Ulica Brydżowa" znajduje się w budynku dawnej szkoły, Zespołu Szkól Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, przy ulicy Gołębiej 9 - boczna od ulicy Energetyków. Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking.

Opinie (1)

  • "osoby przewodnickie"

    Ależ to bełkot !

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Hanna Raniszewska występuje pod pseudonimem: