• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Mute - spektakl gościnny (1 opinia)

teatr tańca
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
45 min.
Polska Platforma Tańca
Mute
Janusz Orlik

Premiera: 2 lutego 2018 roku, Stary Browar, Studio Słodownia +3, Poznań

W stanie ciągłego strachu, niepewności, zagrożenia, potrzeby i wykluczenia... otoczeni przez wydarzenia, którym staramy się nadać jakiś sens i ludzi, z którymi chcemy, ale nie potrafimy się
porozumieć ... prowokowani fizycznie, emocjonalnie, mentalnie - wyczerpani... w świecie, w którym czyny zdają się mówić głośniej niż słowa, a słowa już nie są słyszane ... gdzie nie chcemy widzieć i boimy się patrzeć.

Monodram "Mute" nie jest "przegadany". Jego twórca i wykonawca krzyczy milczeniem, krzyczy jego ciało. Niemowa zdaje się mówić: jestem samotny, poszukuję sensu, nie rozumiem, chcę być zrozumiały, moje słowa są we mnie..., Stefan Drajewski, "Głos Wielkopolski"

Reżyseria, choreografia, wykonanie, scenografia: Janusz Orlik
Muzyka: Alex Catona
Reżyseria światła: Janusz Orlik, Łukasz Kędzierski
Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
Produkcja: Janusz Orlik
Koprodukcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Michał Łuczak

---

Janusz Orlik - tancerz, choreograf, pedagog tańca. Absolwent warszawskiej Szkoły Baletowej, studiował w Brucknerkon­servatorium Linz (Austria). Autor spektakli: Exérèse monobloc, a bliźniego swego jak siebie samego, Live on stage, Święto wiosny, Insight (Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepszą choreografię przyznana w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014) oraz Mute. Współpracował m.in. z Vincent Dance Theatre, Joanną Leśnierowską, Nigelem Charnockiem, Rosalind Crisp, Isabelle Schad, Ugo Dehaesem. Prowadzi warsztaty choreograficzne w wielu placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • (opinia sprzed 4 lat)

    Może i nie znam się na tańcu, ale pierdzenie do mikrofonu i wydawanie z siebie dźwięków jak w wc, wpatrywanie się w widzów biegając wokół sceny to nie taniec. Stracony czas.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery