Musical, matematyczny pociąg, eksperymenty. Jak ciekawie zaplanować weekend?

Musical "Księga dżungli" to propozycja muzyczna skierowana do młodych widzów oraz rodzin.
Musical "Księga dżungli" to propozycja muzyczna skierowana do młodych widzów oraz rodzin. fot. Anna Szczodrowska

Eksperymenty z nauką, muzyczna podróż po wyobraźni dziecka, a może matematyczny pociąg - jak spędzicie rodzinny weekend? Mamy dla was kilka ciekawych propozycji na wyjście z domu i skorzystanie z atrakcji, jakie proponuje Trójmiasto.Imprezy dla dzieci w naszym kalendarzu


Weekend kobiet w ExperymencieKażdy, kto w weekend odwiedzi Centrum Nauki Experyment, może liczyć na naukowe pokazy, prelekcje, stanowiska mobilne - wszystkie poświęcone kobiecości. W programie m.in.:

Kobiecość w niszach ekologicznych - kobiecość czy raczej samiczość może wyglądać bardzo różnie w zależności od niszy biologicznej, jaką zajmuje dany gatunek. Czy zgadniecie, kto zajmuje się opieką nad gniazdem, a kto obroną terytorium? Kto wychowuje młode, a kto się stroi w piórka? Prelekcja - lek. wet. Marta Alicja Trzeciak, godz. 13:00 oraz 16:00 - scena.

Pokaz z doświadczeniami - Kobieta jest żywiołem - tu czekają na was zaskakujące doświadczenia poświęcone czterem żywiołom: wodzie, powietrzu, ziemi i ogniowi. Naukowcy zaproszą was do wspólnego eksperymentowania - będziecie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w pokazie. Godz. 12:00 oraz 15:00.

Stanowiska, przy których wolontariusze, edukatorzy, a także członkowie Akademickiego Stowarzyszenia Onkologicznego i Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprezentują najważniejsze aspekty związane z profilaktyką zdrowia kobiecego. Godz. 11:00-14:00 oraz 15:00-18:00 - na wystawach.

Gdynia - sobota i niedziela, 6 - 7 marca, godz. 11:00, bilety: normalny 25 zł, ulgowy 15 zł.

Zobaczcie ciekawe propozycje na spacery z dziećmiFilmowy poranek z Przyjaciółmi TreflikaPrzyjaciele Treflika to nowy cykl poranków filmowych w Gdyńskim Centrum Filmowym, dostosowanych do różnych dziecięcych potrzeb. W trzech salach kinowych równolegle odbywają się pokazy tych samych odcinków polskiej serii animowanej "Rodzina Treflików", ale w trzech odmiennych formułach: klasycznego seansu filmowego, pokazu w Kinie Przyjaznym Sensorycznie, projekcji uzupełnionej o tłumaczenie w języku migowym.

Kino Przyjazne Sensorycznie to pokazy filmowe dedykowane dzieciom ze spektrum autyzmu. W sali kinowej światło jest nie do końca wygaszone, a dźwięk przyciszony. Widzowie mogą przemieszczać się po sali.

"Rodzina Treflików" to polski serial animowany dla dzieci zrealizowany w Studiu Trefl w Trójmieście. To pierwsza produkcja w Polsce wykonana w technice lalkowej z wykorzystaniem druku 3D. Rodzina Treflików to animacja dedykowana dzieciom w wieku od 3 do 6 lat. Jej reżyserem jest Marek Skrobecki, będący współtwórcą oscarowego filmu "Piotruś i wilk", który w 2007 r. triumfował w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany.

W sobotę, 6 marca, obejrzycie Podróże Treflików podczas odcinków: Księżyc, Chińszczyzna, Kołysanka, Wehikuł czasu, Dziki Zachód, Żywa woda.

Gdynia - Gdyńskie Centrum Filmowe, bilety - 15 zł, godz. 10:00.

Czytaj też: Dla aktywnych i miłośników zwierząt. Gdzie wyjść z dziećmi mimo pandemii?

fot. 123rf.com/Tatyana Tomsickova

Muzyczna podróż po wyobraźni dzieckaMusical "Księga dżungli" to propozycja skierowana do młodych widzów oraz rodzin. Akcja spektaklu przeniesiona jest na teren dżungli miejskiej, wciąż dzikiej i bezwzględnej. Mowgli będzie musiał się w niej odnaleźć, a nawet walczyć o przetrwanie.

Spektakl rozpoczyna się w realiach współczesnych, z wizualizacjami blokowiska i rozmowami kłócących się rodziców 11-letniego chłopca, zwanego przez matkę Żabką. Zbuntowany chłopak ma szlaban na gry wideo i zostaje nakłoniony do przeczytania lektury - "Księgi Dżungli". Muzyczna opowieść poprzez multimedialną oprawę i wesołą zabawę z publicznością porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy, nawet najmłodszych, akceptacji dla odmienności. Że choć nikt nie jest doskonały, to wszyscy jesteśmy wartościowi.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci powyżej 7. roku życia. Gdynia, Teatr Muzyczny - Nowa Scena, bilety: 35-50 zł, sobota i niedziela godz. 11:00.

Święto matematyki w HevelianumMatematyka nie musi być nudna, a na pewno nie trzeba jej się bać. Można się o tym przekonać, wsiadając do Matematycznego PoCiągu - wystawy czasowej, która odbywa się w Hevelianum od 6 do 28 marca z okazji Święta Matematyki. Na małych i dużych odkrywców czeka też gra detektywistyczna, warsztaty konstruktorskie i obchody Dnia Liczby Pi.

Wystawa czasowa Matematyczny PoCiąg to podróż do świata logicznych łamigłówek, zadań i zagadek. Interaktywne stanowiska pozwalają doświadczyć, jak matematyka przenika nasze codzienne życie. Można to sprawdzić w każdy weekend, od 6 do 28 marca, między godz. 10:00 a 18:00.

Wystawę można zwiedzać samodzielnie lub biorąc udział w grze Detektywistyczny tor przeszkód. Do rozwiązania jest zagadka nurtująca społeczność pewnego miasta już od ponad 400 lat. Aby ją rozwiązać, trzeba złamać matematyczne szyfry, analizować pozostawione wskazówki i odnajdować ślady na wystawie. Sobota-niedziela godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00. Liczba miejsc: 25, bilety: 10 zł (ulgowy), 15 zł (normalny).

Święto Matematyki przynosi też nowy motyw przewodni Kreatywnego Placu Zabaw. Na warsztat konstruktorski trafiają tańczące kostki - ruchoma układanka, dzięki której dzieci mogą wprawić w ruch wymyślone przez siebie geometryczne kształty. Sobota-niedziela godz. 11:00, 14:00. Grupa docelowa: 5-9 lat, bilety: 25 zł (+ 1 opiekun bezpłatnie).

Czytaj też: 15 pomysłów na aktywne zabawy z dzieckiem w domu

Podwodni świadkowie katastrof morskichNa koniec proponujemy wam odwiedzenie wyjątkowej wystawy, na której zobaczycie wydobyte z dna Morza Bałtyckiego znaleziska. Ekspozycja przygotowana przez Narodowe Muzeum Morskie charakteryzuje się oryginalną aranżacją, która podkreśla wyjątkowość zabytków i okoliczności, w jakich zostały one odkryte.

- Widz wraz z archeologami podwodnymi zejdzie na dno Bałtyku, aby odnaleźć najciekawsze i najbardziej fascynujące obiekty. W atmosferze tajemniczości podwodnego świata, w którym dominują cisza i ciemność, pozna kod genetyczny zabytków nieznanych wcześniej szerszej publiczności - opowiada kurator wystawy dr Elżbieta Wróblewska.
Goście będą mieli okazję zapoznać się z historiami kilkudziesięciu obiektów wydobytych z morskich głębin. Wśród nich z niebywałym zabytkiem - pochodzącym z XVIII w. i eksponowanym w przeszklonej chłodziarce słojem z masłem, który podniesiono z wraku drewnianego żaglowca spoczywającego na głębokości 82 m pod powierzchnią Bałtyku. Innym obiektem - uzupełnionym przez jedno z trzech stanowisk multimedialnych dostępnych na wystawie - jest flet poprzeczny.

- Prawdopodobnie jeszcze nikomu na świecie nie udało się wydobyć dźwięku z oryginalnego instrumentu, który przeleżał 235 lat na dnie morza. Flet, należący do oficera służącego na statku "General Carleton", wykonany w Londynie w warsztacie Charlesa Schucharta, jest jednym z wielu unikatowych eksponatów, których DNA pokazujemy na tej niezwykłej wystawie - mówi dr Robert Domżał, dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
Wśród zabytków są również elementy ubioru marynarzy, które dzięki dziegciowi rozlanemu w chwili katastrofy statku "General Carleton" przetrwały do dziś. Jest to obecnie najliczniejsza na świecie i najlepiej zachowana kolekcja XVIII-wiecznej marynarskiej odzieży roboczej. Dodatkowo niektóre elementy stroju opatrzone są inicjałami, dzięki którym udało się zidentyfikować ich właścicieli.

Narodowe Muzeum Morskie Gdańsk, Ołowianka 9-13, godz. 10:00 - 16:00.

Opinie (12) 2 zablokowane

 • narty i deska

  Nadal zapraszamy na narty i deski na stok Stok Kotlinka w Szymbarku,
  szkółka Skitersi.pl nadal przyjmuje zapisy na zajęcia 518970907.
  Świeże powietrze, słońce i śnieg nadal czeka... Zapraszamy.

  • 2 1

 • (3)

  Pewnie jeszcze dziś usłyszymy, że pomorskie zostaje zamkniete na cztery spusty i te cud plany nie dojdą do skutku.

  • 3 1

  • I dobrze (2)

   Przyjeżdża patologia do apartamentów, żeby bawić się w Gdańsku. Niech zamkną wszystko i przestaną zarażać ludzi. Trochę odpowiedzialności, szczególnie rodziny z dziećmi. Jak można przyjechać do innego miasta z rodziną i chlać całą noc, bo nikt nie widzi, że pije się przy dziecku!

   • 2 4

   • (1)

    To znowu ty? Czy innych nawiedzonych dopuściłeś do kompa?

    • 2 1

    • Kto tu jest nawiedzony?

     Myślisz, że jeden komputer jest na świecie? :D Ja obserwuję to samo, patologia zjeżdża do miast, bez maseczek, bez kultury osobistej i piją przy dzieciach. Wystarczy się przejść po Centrum Gdańska, a to co się dzieje w apartamentach, to tylko policja wie.

     • 0 1

 • Nie umrzecie jak sobie nie robicie weekendu na pokaz... (5)

  • 4 1

  • A dla rodzin w jakim rozumieniu? (2)

   Małżeństw? Rodzin z wyboru? Rodzin z dziećmi na wychowaniu? Bez dzieci? Z dorosłymi dziećmi? Z tymi rodzinami polskimi to już jest tak chora propaganda, że się czytać nie chce.

   • 2 4

   • (1)

    To nie czytaj, nie musisz...

    • 2 3

    • To nie pisz, nie musisz

     Koniec z propaganda polskich rodzin. Nie jesteście świętymi. Nie dla programu 500+ dla patologii.

     • 1 2

  • Idźcie z rodzinami na manifę

   Pokażcie dzieciom jak się walczy o należne prawa.

   • 0 1

  • Znowu przyjechali turyści z dziećmi

   I niestety, ale to głównie młodzi ludzie i rodziny z dziećmi robią największy hałas i imprezy wynajmując na krótki termin. Dlaczego? Bo z hotelu, gdyby tak się zachowywali to by wylecieli.

   • 0 1

 • Co to za szkaradzieństwo?

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty polskiej muzyki tradycyjnej
Warsztaty polskiej muzyki tradycyjnej
warsztaty
lis 24-5.12
Warsztaty - GAK Plama ul.
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Dużą chlubą Teatru Szekspirowskiego jest otwierany dach. Ile on waży?

 

Najczęściej czytane