stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

MusicaLove

MusicaLove to najnowsza odsłona wyjątkowego autorskiego projektu musicalowego Jakuba Wociala pt. Broadway Street the Show, w którym przed naszymi oczami - podobnie jak zdjęcia w starym albumie - ukazują się znajome sceny wyśpiewanych wyznań, pragnień, rozczarowań i tęsknot. Trudno tu wymienić przebogatą paletę uczuć i emocji jakie zapewnią nam gwiazdorskie wykonania najbardziej znanych miłosnych songów ze słynnych musicali, głównie autorstwa Andrew Lloyda Webbera. Artystom towarzyszy orkiestra pod batutą Tomasza Filipczaka.

lis 19-20

piątek - sobota, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 80, 120, 140 zł
ulgowy 60, 100, 120 zł
Kup bilet
Czy przypuszczaliście, że w przestrzeni Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się prawdziwa królewska uczta? A tak, ponieważ w MusicaLove, które za chwilę zobaczycie, serwowane będą najpiękniejsze światowe przeboje o miłości autorstwa prawdziwych królów musicalu, którymi bez wątpienia są Leonard Bernstein, Stephen Schwartz, Andrew Lloyd Webber i światowa gwiazda muzyki rozrywkowej - Elton John.

koncerty w Trójmieście


Tylko 15 grudnia usłyszycie przeboje z jednego z najstarszych i najsłynniejszych musicali - West Side Story, który w swoim czasie uznany został za nowatorską interpretacje Romea i Julii Szekspira. Na drugim krańcu osi czasu prezentować się będą piosenki Eltona Johna i Tima Rice'a z musicalowej wersji Aidy. W samym centrum naszej muzycznej uczty znajdą się słynne przeboje z dzieł Andrew Lloyda Webbera - brytyjskiego kompozytora, który jako pierwszy oparł całą akcje musicalu wyłącznie na utworach śpiewanych. Wspólnie z librecistą Timem Ricem stworzył wiele niezapomnianych musicali. Podczas tego wieczoru spotkamy się na nowo z najważniejszymi przebojami z tego gatunku.

Podziwiać będziemy zarówno fragmenty kultowej rock opery Jesus Christ Superstar (1971) jak i musicalu Evita (1978) z fabułą opartą na historii Evy Peron - wpływowej żony argentyńskiego dyktatora, Juana Parona. Wybór tego trudnego społecznego tematu otworzył kolejny ważny etapu w historii musicalu. Wkrótce przyszedł czas na kolejne eksperymenty. Tym razem Webber przesunął akcenty na choreografię i kostiumy, z których uczynił główną atrakcję w Cats (1981). Z kolei stworzony przez niego wspólnie z Charlsem Hartem i Richardem Stilgoe'm słynny Upiór w Operze (1986) połączył w sobie elementy muzyki operowej i rockowej. Został on przez krytyków uznany za musical wszech czasów i jest najdłużej granym (od 1988 roku do dzisiaj) spektaklem Broadwayu!

Nic więc dziwnego, że utwory z tego dzieła jak i jego kontynuacji - Love Never Dies staną się głównym daniem królewskiej uczty w Filharmonii Bałtyckiej. Przeboje królów musicalu będą oczywiście prezentowane w iście królewskiej oprawie a więc przez gwiazdy europejskiego i polskiego musicalu, m.in. Nele-Liss Vaiksoo, Olę Bieńkowską, Paulinę Janczak, Jakuba Wociala, Macieja Pawlaka. Doskonała muzyka na żywo, znakomici wykonawcy i ciekawa choreografia dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń i dla uszu i oczu. A przez nie to już prosta droga do serca, którego przecież dedykowany jest nasz MusicaLove!

Musicale wykonywane podczas koncertu:
UPIÓR W OPERZE (THE PHANTOM OD THE OPERA), KOTY (CATS), EVITA, JESUS CHRIST SUPERSTAR, WHISTLE DOWN THE WIND, SUNSET BOULEVARD, STEPHEN WARD, LOVE NEVER DIES, WEST SIDE STIRY, AIDA, WICKED

Idea & scenariusz Jakub Wocial
Orkiestra pod kierownictwem Tomasza Filipczaka
Choreografia Santiago Bello
Reżyseria światła Tomasz Filipiak

Zapraszamy 15 grudnia, 2016 godzina 19:00 do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Fanpage koncertu: www.facebook.com/MusicaLoveprzeboje
Strona internetowa: www.broadwaywpolsce.com

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Mikołaj Trzaska, muzyk jazzowy pochodzący z Gdańska, od kilku lat komponuje muzykę filmową dla: