stat
Impreza już się odbyła

Music Jam - muzyczny hackathon!

Music Jam to hackathon, święto muzyki i technologii w jednym. Już w październiku odbędzie się jego kolejna edycja. Tym razem spotykamy się online, gdzie podczas 24h maratonu będziemy tworzyć, remiksować i bawić się muzyką i kodem niezależnie od ich postaci - czy będą to nowe utwory, wizualizacje, instrumenty czy aplikacje. Ważne jest, aby każdy z projektów łączył muzykę i nowe technologie.

Wydarzenie jest kierowane do każdego fana muzyki. I tyle. Jeśli muzyka daje Ci radość, to technologia z pewnością nie będzie problemem. 

Harmonogram wydarzenia

Piątek 23.10.2020

17:30 - 18:00 - Wirtualny networking
18:00 -18:15 - Rozpoczęcie
18:15 - 19:15 - Team building i prezentacje pomysłów
19:15 - ... - Maraton tworzenia

Sobota 24.10.2020

09:00 - 10:00 - Przygotowanie do dalszej pracy i konsultacje z mentorami 
10:00 - 16:00 - Działamy: praca w zespołach
16:00 - 17:00 - Finał i prezentacja projektów 
17:00 - 18:00 - Zakończenie


Let's reUSE MUSIC! 

Zbiory cyfrowe i domena publiczna to niekończące się pasmo inspiracji dla twórców. 
Na potrzeby MUSICJAM - proponujemy wam wykorzystanie muzyki z domeny publicznej i tej na wolnych licencjach - np. kompozycje największych klasyków lub utwory udostępnione przez twórców na wolnych licencjach. Zawsze zwróćcie uwagę, czy wykonanie nie jest objęte prawami autorskimi majątkowymi!
Dobrze kwestie związane z muzyką wyjaśnia ten artykuł: https://www.legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/prawo-w-praktyce/news/2831,muzyka-dawna-i-muzyka-ludowa-w-swietle-prawa-autorskiego

W Medialabie Gdańsk zrekonstruowaliśmy XVII wieczne zaśpiewy gdańskich ulicznych sprzedawców - i nasze wykonania będą do pobrania i wykorzystania podczas hackathonu - udostępnimy je na CC-BY-SA.

Skąd wziąć muzykę/nuty do wykorzystania:

polona.pl
- wpisując nazwisko dowolnego kompozytora w wynikach wyszukiwania, zawsze trafią się jakieś nuty np Moniuszko https://polona.pl/search/?query=moniuszko&filters=public:1
otwartezasoby.pl - lista serwisów i stron udostępniających muzykę ze free! https://otwartezasoby.pl/kategorie-do-stron/muzyka/
Europeana Music - europejska biblioteka cyfrowa i jej zbiory nagrań. Z części z nich możecie korzystać zupełnie swobodnie: https://www.europeana.eu/portal/pl/collections/music?q=TYPE%3ASOUND&view=grid&f%5BREUSABILITY%5D%5B%5D=open
Przede wszystkim nasze XVII wieczne zaśpiewy. Mogą być np. elementem dźwiękowego pejzażu lub zostać wplecione w nieoczywisty sposób w wasz utwór muzyczny.

Organizatorzy MusicJam:
Instytut Kultury Miejskiej, CODE:ME
Partner: Hackerspace Trójmiasto 
FAQ:
Jaka jest cena za bilety?

Opłata rejestracyjna wynosi symbolicznie 20zł. Dzięki tej kwocie, mamy pewność, że zajmujemy miejsca tylko dla osób zainteresowanych i przeznaczymy ją na nagrody dla uczestników. Rywalizacja odbywa się w max. 5 - osobowych zespołach. Nie jest jednak wymagane posiadanie drużyny przed rozpoczęciem wydarzenia. Wiele zespołów dobiera się na miejscu, w trakcie prezentacji pomysłów. Przede wszystkim potrzebujesz wygodnego miejsca do pracy, kamery, mikrofonu i internetu. Wszystko, co będzie niezbędne do pracy. 

Jak będzie wyglądała przestrzeń hackathonu:
Hackathon odbędzie się w formie online. Będziemy łączyć się za pomocą narzędzia, które umożliwi nam podział na odrębne pokoje dla zespołów, jak i przestrzeń wspólną.

Jaki jest temat przewodni hackathonu?
Tematem przewodnim jest ,,Muzyka dawna dzisiaj". Nie jest to warunek konieczny, jednak gorąco zachęcamy do wykorzystania tematu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?