• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Murzyni we Florencji - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 551-50-40, 301-13-28
wystawia:
Scena Kameralna
czas trwania:
2 godz. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
Wybrzeże Sztuki 2018
Teatr Nowy Proxima, Kraków
Murzyni we Florencji
wg Vedrany Rudan

Premiera: 05 listopada 2017
Przekład: Marta Dobrowolska-Kierył

MURZYNI WE FLORENCJI to tragikomiczna opowieść o rodzinie, w której wszelkie relacje uległy rozpadowi, a wojna doprowadziła do pogłębienia jej problemów i traum. Historia opowiedziana z niecodziennej perspektywy - dwóch płodów, które w brzuchu matki podsłuchują trzy wcześniejsze pokolenia i układają różne wersje przyszłości swojej i swoich przodków - stawia pytania o tożsamość w kraju rozbitym wojną bałkańską. Choć jednak wybrzmiewają one niemal w każdym z aktorskich monologów, to dla Kempy powieść Vedrany Rudan jest przede wszystkim krzykiem sprzeciwu - wobec przemocy, wzajemnej nienawiści kobiet i przekonania o męskiej wyższości i sile. Krzykiem momentami zabawnym, ale przez to jeszcze bardziej smutnym.

"MURZYNI WE FLORENCJI Iwony Kempy w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie pulsują mocnym językiem, wymownymi obrazami i chorwackim nacjonalizmem. I z każdą minutą zmierzają z Bałkanów wprost do Polski.", Łukasz Gazur, Dziennik Polski

Reżyseria, adaptacja, scenografia: Iwona Kempa

Obsada:
Elżbieta Karkoszka - Babunia, Anna Tomaszewska - Babcia, Martyna Krzysztofik - Mama, Jacek Romanowski - Dziadek, Maciej Sajur - Wujek, Juliusz Chrząstowski - Płód nr 1, Sławomir Maciejewski - Płód nr 2.

Recenzja Trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery