Spektakl

Mura

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
adres:
czas trwania:
2 godz.
w ramach wydarzenia:
FETA - XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

4.5 / 5 (31 głosów)

Grotest Maru (Niemcy)
Mura

Motywem przewodnim pracy Grotest Maru jest działanie na granicy teatru i tańca. Wykorzystanie różnych form artystycznej ekspresji, takich, jak teatr ruchu i teatr wizualny, przedstawienia uliczne, instalacje, praca z obiektem. Teatr poszukuje i eksperymentuje od momentu powstania.

Źródłami inspiracji oraz "nauczycielami" teatru pozostają: średniowieczny karnawał i jego sposoby świętowania, ekspresja tańca z lat 20-tych ubiegłego stulecia, uboga forma teatru Grotowskiego, Tadeusza Kantora, Odin Teatret, Bread & Puppet, taniec butoh ze swoim silnym językiem wizualnym we współczesnym życiu sztuki.

"Mura" dla Gdańska

W spektaklu dla festiwalu FETA i mieszkańców Gdańska berlińska grupa Grotest Maru przygotowała adaptację specjalnie dla przestrzeni Starego Przedmieścia. Główna historia pielgrzymującej kobiety, która wędruje napotykając przeszkody, aż do momentu, w którym w cudowny sposób osiąga zbawienie, zostanie wzbogacona legendami i postaciami z historii Gdańska, a szczególnie z historii Starego Przedmieścia. Publiczność uczestnicząca w spektaklu będzie miała okazję autentcznie i zmysłowo doświadczyć tych wszystkich opowieści i postaci.

Treść spektaklu odnosi się do faktu, że szlak pielgrzymowy do Santiago de Compostela w Hiszpanii naprawdę miał swój północny odcinek z Gdańska do Szczecina. Ważne jest również to, że Gdańsk był niegdyś znaczącym miastem handlu i jednym z miejsc, w którym przecinały się międzynarodowe szlaki.

W produkcji będą brały udział miejscowe grupy artystyczne (blisko 100 osób) - ich zadaniem będzie stworzenie poczucia identyfikcji mieszkańców Gdańska z tym spektaklem.

W tym wędrownym przedstawieniu widzowie będą podążać za pielgrzymującą bohaterką od sceny do sceny i brać udział w jej przeżyciach i zadaniach, które bohaterka rozwiązuje podczas swojej podróży. W starannie wybranej porze roku i porze dnia (od pory dziennej do zmierzchu) dla publiczności odkrywają się nowe rejony doświadczania publicznej przestrzeni, w której pielgrzymki odbywały się od zawsze...

Spektakl potrwa około dwóch godzin, a publiczność wraz z główną bohaterką przewędruje cały szlak od przystani kajakowej Żabi Kruk aż do Reduty Wilk.

15. 07. godz. 20.30 / Klub Wodny "Żabi kruk"- Reduta Wilk
16. 07. godz. 20.30 / Klub Wodny "Żabi kruk"- Reduta Wilk

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA jest...?