Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Grotest Maru (Niemcy)
Mura

Motywem przewodnim pracy Grotest Maru jest działanie na granicy teatru i tańca. Wykorzystanie różnych form artystycznej ekspresji, takich, jak teatr ruchu i teatr wizualny, przedstawienia uliczne, instalacje, praca z obiektem. Teatr poszukuje i eksperymentuje od momentu powstania.

Źródłami inspiracji oraz "nauczycielami" teatru pozostają: średniowieczny karnawał i jego sposoby świętowania, ekspresja tańca z lat 20-tych ubiegłego stulecia, uboga forma teatru Grotowskiego, Tadeusza Kantora, Odin Teatret, Bread & Puppet, taniec butoh ze swoim silnym językiem wizualnym we współczesnym życiu sztuki.

"Mura" dla Gdańska

W spektaklu dla festiwalu FETA i mieszkańców Gdańska berlińska grupa Grotest Maru przygotowała adaptację specjalnie dla przestrzeni Starego Przedmieścia. Główna historia pielgrzymującej kobiety, która wędruje napotykając przeszkody, aż do momentu, w którym w cudowny sposób osiąga zbawienie, zostanie wzbogacona legendami i postaciami z historii Gdańska, a szczególnie z historii Starego Przedmieścia. Publiczność uczestnicząca w spektaklu będzie miała okazję autentcznie i zmysłowo doświadczyć tych wszystkich opowieści i postaci.

Treść spektaklu odnosi się do faktu, że szlak pielgrzymowy do Santiago de Compostela w Hiszpanii naprawdę miał swój północny odcinek z Gdańska do Szczecina. Ważne jest również to, że Gdańsk był niegdyś znaczącym miastem handlu i jednym z miejsc, w którym przecinały się międzynarodowe szlaki.

W produkcji będą brały udział miejscowe grupy artystyczne (blisko 100 osób) - ich zadaniem będzie stworzenie poczucia identyfikcji mieszkańców Gdańska z tym spektaklem.

W tym wędrownym przedstawieniu widzowie będą podążać za pielgrzymującą bohaterką od sceny do sceny i brać udział w jej przeżyciach i zadaniach, które bohaterka rozwiązuje podczas swojej podróży. W starannie wybranej porze roku i porze dnia (od pory dziennej do zmierzchu) dla publiczności odkrywają się nowe rejony doświadczania publicznej przestrzeni, w której pielgrzymki odbywały się od zawsze...

Spektakl potrwa około dwóch godzin, a publiczność wraz z główną bohaterką przewędruje cały szlak od przystani kajakowej Żabi Kruk aż do Reduty Wilk.

15. 07. godz. 20.30 / Klub Wodny "Żabi kruk"- Reduta Wilk
16. 07. godz. 20.30 / Klub Wodny "Żabi kruk"- Reduta Wilk

Opinie (4)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery