stat
Impreza już się odbyła

Mozart meets Zulu

MoZuluart jest projektem założonym przez Roland\'a Guggenbichler (Austria), Vusa Mkhaya Ndlovu (Zimbabwe), Blessings Nqo Nkomo (Zimbabwe), Ramadu (Zimbabwe).

lis 4

czwartek, godz. 18:00 - 00:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lis 24

środa, godz. 20:00

bilety 149-229 zł
Kup bilet

MoZuluart jest projektem założonym przez Roland'a Guggenbichler (Austria), Vusa Mkhaya Ndlovu (Zimbabwe), Blessings Nqo Nkomo (Zimbabwe), Ramadu (Zimbabwe).muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wykonawcy:
MoZuluArt (Zimbabwe)
Ambassade String Quartet (Austria)


Jest to połączenie tradycyjnej muzyka zulu z muzyką klasyczną opartą głównie na kompozycjach Mozarta, stąd nazwa: MoZuluArt. "Próbujemy złączyć owe dwa style muzyczne w sposób, który zapewni przestrzeń dla oryginalnych utworów i stylów, tak, aby nie zlewały się one wzajemnie, by pozostały odrębne oraz autentyczne."

"Muzyka jest i zawsze była elementem jednoczącym w świecie, łączącym ludzi z różną przeszłością, wywodzących się z innych ras, innego pochodzenia etnicznego oraz oczywiście, różnych tradycji. To właśnie dzięki muzyce ludzie poznają i zaczynają rozumieć inne kultury i rozwijają chęć, aby je przyswoić".

Kiedy trzy osoby z Zimbabwe, dorastając na zakurzonych drogach Bulawayo, słuchały muzyki tradycyjnej oraz pop'u tworzonych przez ich lokalnych bohaterów: Ilanga, Lovemore Majaivana, Fanyana Dube, Solomon Skhuza, nie wyobrażały sobie i nigdy nie myślały nawet, że na świecie istnieje coś takiego jak muzyka klasyczna. Później, będąc nastolatkami robiącymi zakupy w dużych sklepach w mieście lub gdy przechodzili obok hotelu, mówili: "tam zawsze da się słyszeć taka śmieszną muzykę, która jest wolna i nudna", wtedy nie wiedzieli jeszcze, że któregoś dnia to właśnie oni będą śpiewać, pisać teksty i przearanżowywać tę muzykę, muzykę, którą niegdyś nazywali "powolną i nudną".

Ambassade String Quartet (Austria) członkowie Vienna Symphony Orchestra:
Christian Nenescu (I skrzypce)
Gerald Wilfinger (II skrzypce)
Michal Buchmann (altówka)
Arne Kircher (wiolonczela)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku w Gdańsku odbył się pierwszy spektakl operowy i jaki był jego tytuł?