• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mozart meets Zulu

MoZuluart jest projektem założonym przez Roland\'a Guggenbichler (Austria), Vusa Mkhaya Ndlovu (Zimbabwe), Blessings Nqo Nkomo (Zimbabwe), Ramadu (Zimbabwe).

MoZuluart jest projektem założonym przez Roland'a Guggenbichler (Austria), Vusa Mkhaya Ndlovu (Zimbabwe), Blessings Nqo Nkomo (Zimbabwe), Ramadu (Zimbabwe).muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wykonawcy:
MoZuluArt (Zimbabwe)
Ambassade String Quartet (Austria)


Jest to połączenie tradycyjnej muzyka zulu z muzyką klasyczną opartą głównie na kompozycjach Mozarta, stąd nazwa: MoZuluArt. "Próbujemy złączyć owe dwa style muzyczne w sposób, który zapewni przestrzeń dla oryginalnych utworów i stylów, tak, aby nie zlewały się one wzajemnie, by pozostały odrębne oraz autentyczne."

"Muzyka jest i zawsze była elementem jednoczącym w świecie, łączącym ludzi z różną przeszłością, wywodzących się z innych ras, innego pochodzenia etnicznego oraz oczywiście, różnych tradycji. To właśnie dzięki muzyce ludzie poznają i zaczynają rozumieć inne kultury i rozwijają chęć, aby je przyswoić".

Kiedy trzy osoby z Zimbabwe, dorastając na zakurzonych drogach Bulawayo, słuchały muzyki tradycyjnej oraz pop'u tworzonych przez ich lokalnych bohaterów: Ilanga, Lovemore Majaivana, Fanyana Dube, Solomon Skhuza, nie wyobrażały sobie i nigdy nie myślały nawet, że na świecie istnieje coś takiego jak muzyka klasyczna. Później, będąc nastolatkami robiącymi zakupy w dużych sklepach w mieście lub gdy przechodzili obok hotelu, mówili: "tam zawsze da się słyszeć taka śmieszną muzykę, która jest wolna i nudna", wtedy nie wiedzieli jeszcze, że któregoś dnia to właśnie oni będą śpiewać, pisać teksty i przearanżowywać tę muzykę, muzykę, którą niegdyś nazywali "powolną i nudną".

Ambassade String Quartet (Austria) członkowie Vienna Symphony Orchestra:
Christian Nenescu (I skrzypce)
Gerald Wilfinger (II skrzypce)
Michal Buchmann (altówka)
Arne Kircher (wiolonczela)

Opinie

Sprawdź się

Festiwal Pociąg do Miasta odbywa się w: