• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mozart meets Zulu

MoZuluart jest projektem założonym przez Roland\'a Guggenbichler (Austria), Vusa Mkhaya Ndlovu (Zimbabwe), Blessings Nqo Nkomo (Zimbabwe), Ramadu (Zimbabwe).

lip 5

piątek, godz. 20:00

bilety 20 zł
lip 19

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 32 zł
ulgowy 22 zł
Kup bilet

MoZuluart jest projektem założonym przez Roland'a Guggenbichler (Austria), Vusa Mkhaya Ndlovu (Zimbabwe), Blessings Nqo Nkomo (Zimbabwe), Ramadu (Zimbabwe).muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wykonawcy:
MoZuluArt (Zimbabwe)
Ambassade String Quartet (Austria)


Jest to połączenie tradycyjnej muzyka zulu z muzyką klasyczną opartą głównie na kompozycjach Mozarta, stąd nazwa: MoZuluArt. "Próbujemy złączyć owe dwa style muzyczne w sposób, który zapewni przestrzeń dla oryginalnych utworów i stylów, tak, aby nie zlewały się one wzajemnie, by pozostały odrębne oraz autentyczne."

"Muzyka jest i zawsze była elementem jednoczącym w świecie, łączącym ludzi z różną przeszłością, wywodzących się z innych ras, innego pochodzenia etnicznego oraz oczywiście, różnych tradycji. To właśnie dzięki muzyce ludzie poznają i zaczynają rozumieć inne kultury i rozwijają chęć, aby je przyswoić".

Kiedy trzy osoby z Zimbabwe, dorastając na zakurzonych drogach Bulawayo, słuchały muzyki tradycyjnej oraz pop'u tworzonych przez ich lokalnych bohaterów: Ilanga, Lovemore Majaivana, Fanyana Dube, Solomon Skhuza, nie wyobrażały sobie i nigdy nie myślały nawet, że na świecie istnieje coś takiego jak muzyka klasyczna. Później, będąc nastolatkami robiącymi zakupy w dużych sklepach w mieście lub gdy przechodzili obok hotelu, mówili: "tam zawsze da się słyszeć taka śmieszną muzykę, która jest wolna i nudna", wtedy nie wiedzieli jeszcze, że któregoś dnia to właśnie oni będą śpiewać, pisać teksty i przearanżowywać tę muzykę, muzykę, którą niegdyś nazywali "powolną i nudną".

Ambassade String Quartet (Austria) członkowie Vienna Symphony Orchestra:
Christian Nenescu (I skrzypce)
Gerald Wilfinger (II skrzypce)
Michal Buchmann (altówka)
Arne Kircher (wiolonczela)

Opinie

Sprawdź się

Jednym z najcenniejszych eksponatów Muzeum Narodowego w Gdańsku jest srebrna ozdoba z XIII w., której podstawę stanowi...?