stat

Mosty / Marcin Kuptel / Wernisaż wystawy

Od 5 lipca zapraszamy na wystawę "Mosty" / Marcina Kuptela.

"Mosty" / Marcin Kuptel
Wernisaż wystawy: 5.07.19, godz. 19:30
Czas trwania wystawy: 6.07.19 - 24.07.19

Wystawa malarstwa" Mosty" prezentuje prace powstałe na przełomie ostatnich dwóch lat.
Inspiracją dla obrazów jest motyw przęsła w formie arkady, łuku (łac. arcus), który jest swoistym archetypem i jedną z podstawowych konstrukcji nośnych stosowanych w architekturze.
Motyw arkady, który możemy odnaleźć w architekturze starożytnych akweduktów oraz świątyń rzymskich, stosowany był również z taką samą częstotliwością w architekturze Renesansu.
W moich obrazach przybiera on formę pewnego rodzaju gestu, kompilacji, przetworzenia na motyw symboliczny, nieodłącznie kojarzący się z charakterystycznym motywem sylwetki mostów.

A teraz trochę humorystycznie:
Most Varola: Struktura mózgu ssaków wchodząca w skład tyłomózgowia wtórnego. Zbudowany jest z włókien nerwowych zmielinizowanych i skupień istoty szarej. Most łączy śródmózgowie i korę mózgową z móżdżkiem i rdzeniem przedłużonym. M. V. przekazuje impulsy z kory mózgowej do kory móżdżku w ten sposób, że prawa półkula mózgu wysyła impulsy do lewej półkuli móżdżku i odwrotnie.

"I te nasze tęczowe mosty czułości nad pustką rozpiętych".
Cyt."Wesele" S. Wyspiański

Marcin Kuptel - rodzony w 1976r. W Gdyni, absolwent wydziału architektury wnętrz na Asp w Gdańsku obecnie zamieszkały w stolicy województwa. Dyplom w roku 2002 w pracowni prof. Smużyńskiego. Architekt wnętrz, współpracujący na co dzień z pracownią Arte Dizain w Sopocie. W kontrze do uporządkowanego świata projektowego, tworzę swój własny świat malarski, który nie ma w sobie logicznego uporządkowania otaczających nas przedmiotów i krajobrazów, ale jest tylko i wyłącznie indywidualnym postrzeganiem i przetworzeniem naszego otoczenia. Wystawa w galerii Sztuka Wyboru wraz z Moniką Konczakowską jest moją pierwszą publiczną prezentacją prac malarskich.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W jaki sposób zginął Zbyszek Cybulski?