Wydarzenie

stat

Morscy bohaterowie w walce o niepodległość Polski

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
24 maja 2018 (czwartek)
godzina:
18:00
miejsce:

Wyspa Skarbów  mapa

adres:
Gdańsk, Turystyczna 3 (Sobieszewo)
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Filia nr 48 WiMBP zapraszają na spotkanie autorskie Morscy bohaterowie w walce o niepodległość Polski.



Spotkanie z kpt. ż. w. Andrzejem Soysalem, który przybliży sylwetki morskich bohaterów z czasów walki o niepodległość Kpt. ż. w. Andrzej Soysal jako uczeń Szkoły Morskiej zafascynował się pracą na morzu. Ukoronowaniem jego długiej kariery morskiej było dowodzenie dużymi promami pasażerskimi Polskiej Żeglugi Bałtyckiej m.in. "Łańcutem" i "Wilanowem".

Praktyka morska Soysala na statkach Polskich Linii Oceanicznych obfitowała w liczne przygody. Zapisywał je na gorąco m.in. w reportażach dla "Panoramy Północy" i "Dziennika Bałtyckiego". Publikował liczne wywiady, m.in. z senatorem Edwarden Kennedym na waszyngtońskim Capitolu i Fidelem Castro w jego rezydencji pod Hawaną. W swojej prozie Andrzej Soysal odmalowuje urodę i niebezpieczeństwo życia na morzu, utrwala pełnię marynarskich przygód oraz romantyzm morskiej żeglugi, które dla szczurów lądowych są "terra incognita".

Jest autorem wielu książek takich jak: "Tajemnice dalekich rejsów", "Zaręczyny na transatlantyku", "Rywale z podwórka", "Wilhelm Gustloff", "Kawaler Krzyża Lotaryngii" raz "Kapitanowie". Kpt. ż. w. Andrzej Soysal jest również autorem scenariusza o zatonięciu statku Wilhelm Gustloff. Fragmenty scenariusza ukazały się w czasopiśmie "Nasze morze".

Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
Opanować Żywioł - wystawa

8 - 31 sierpnia 2018, godz. 10:00 -20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Treningi aktywizujące

w każdą niedzielę (do 23.12), godz. 10:00

Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij