• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Moonlight Vehicle - spektakl gościnny

spektakl muzyczny
kasy:
58 321-82-83
wystawia:
Scena Teatralna NOT
Moonlight Vehicle

"Moonlight Vehicle" to prestiżowy, polsko-amerykański spektakl muzyczny, zabierający widza w podróż do Ameryki lat dwudziestych XX wieku, czasów prohibicji, pierwszych samochodów i ery jazzu. Główny bohater spektaklu Frank (Tomasz Stockinger) to syn imigrantów fascynujący się muzyką, głównie europejską i klasycznym jazzem. Ekscentryk, pracujący jako "przegrywacz" czyli tzw. osoba, która w wydawnictwach muzycznych prezentuje utwory klientom, dorabia koncertując jako wokalista ze swoim pianistą po klubach w USA.

Nie potrafi pogodzić się ze zmieniającym wokół światem i ogólnie panującym pędem za nowinkami, za nowym sprzętem muzycznym. Jego funkcja jako "nośnika dźwięku" umiera wraz z nadchodzącym światem gramofonów, płyt. Nie znosi ekstrawagancji na scenie oraz muzyki improwizowanej, uważa to za przejaw arogancji wobec słuchaczy. Sam śpiewając nie zmienia nigdy ani jednej nuty, zapisanej przez kompozytora i zawsze trzyma bezpieczny dystans z publicznością. Przeciwieństwem głównego bohatera jest afroamerykanka, wokalistka z Nowego Jorku (Siggy Davis), która koncertując ze swoim kontrabasistą również po klubach USA, "wchodzi w drogę" i zabiera publiczność śpiewakowi.

Ekstrawagancki ubiór charyzmatycznej wokalistki, jej energetyczny i bezpośredni kontakt z publicznością, a do tego niepohamowane improwizacje muzyczne doprowadzają do szału naszego bohatera. Podczas wciągającej fabuły i wielu zwrotów akcji nasz bohater przełamuje swoje stereotypy by ostatecznie wystąpić na jednej scenie z afroamerykanką. Spektakl jest walką między tym co stare i konserwatywne, a tym co pobudza do dalszego rozwoju. Piękna muzyka Gershwina, jazzowe wykonania - w tym duety wokalne, powalające stroje - prosto z pracowni strojów historycznych, przednie projekcje, jazz, znakomity scenariusz. To wszystko przenosi widza w świat, którego dziś już nie ma...

Reżyseria: Karol Srebrzyński
Muzyka: George Gershwin
Produkcja: Altberg Studio

Występują:
Tomasz Stockinger
Siggy Davis

Pianista: Stefan Gąsieniec
Kontrabas: Stan Michalak

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery