• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Monumental Art: wernisaż

Wydarzenie w ramach

Pięć nowych murali na Zaspie powstanie podczas IV edycji Festiwalu Monumental Art! Czwarta edycja Festiwalu Malarstwa Monumentalnego - Monumental Art na gdańskim osiedlu Zaspa rozpocznie się 1 lipca i zakończy wernisażem 13 lipca o godz. 18.00.

Pięć nowych murali stworzą artyści z Polski, Niemiec, Szwecji i Argentyny interpretując hasło "Czy wszystko jest na sprzedaż?". W ramach Festiwalu, już od czerwca, do końca sierpnia można zwiedzać kolekcję w towarzystwie Lokalnych Przewodników i Przewodniczek.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu powstanie 5 nowych prac, które stworzą: Klaus Klinger z Niemiec na ul. Bajana 7a, szwedzkie trio Wallride na ul. Pilotów 18a, gdańszczanin Paweł Paulus Mazur na ul. Skarżyńskiego 8f, Argentyńczyk Lucas Lasnier aka Parbo (Kidgaucho) na ul. Dywizjonu 303 13b oraz Clemens Behr z Niemiec na ul. Skarżyńskiego 10g. Artyści zinterpretują hasło "Czy wszystko jest na sprzedaż?". Kolekcja obecnie składa się z 33 murali, a w lipcu, uwzględniając prace powstałe podczas Festiwalu, liczyć będzie 38 murali.

Festiwal Malarstwa Monumentalnego - Monumental Art to międzynarodowy festiwal malarstwa wielkoformatowego odbywający się co roku w okresie letnim na terenie gdańskiego osiedla Zaspa. W trakcie każdej edycji festiwalu na szczytowych ścianach bloków mieszkalnych powstaje kilka nowych obrazów w wybranej tematyce. Kolekcję malarstwa monumentalnego tworzą artyści z Polski i świata.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Hardziej Studio z Gdyni prowadzone przez Patryka Hardzieja zajmuje się: