• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Monoteatr: Tim Crouch - I, Malvolio (spektakl w j. angielskim z polskimi napisami)

Wydarzenie w ramach

MONOTEATR: Tim Crouch - I, Malvolio
Zaskakujący, dynamiczny, pełen inteligentnego dowcipu monodram Tima Croucha - aktora, performera, dramaturga i producenta. Od dnia premiery grany był prawie na całym świecie. Oto opowieść o utraconej godności, pruderii, żartach i zastraszaniu, wciągająca mocno w głąb szaleństwa zawartego w klasycznej komedii Szekspira.

Przezabawna i wstrząsająca tyrada człowieka głęboko skrzywdzonego, w wykonaniu aktora o ogromnej charyzmie, wielkiej wrażliwości i niebywałym dystansie do siebie. Jak pisał Andrew Haydon, I, Malvolio to spektakl niesamowicie zabawny, całkowicie łamiący serce, głęboko wyrafinowany, urzekająco prosty, niezwykle empatyczny, całkowicie bezkompromisowy i niesamowicie skomplikowany. Wszystko w tym samym czasie. Według Agaty Olszewskiej Tim Crouch udowadnia nam, że choć myślimy o sobie dobrze, w rzeczywistości wszyscy jesteśmy pełni tych samych wad i jednakowo szaleni. 

Tekst i wykonanie: Tim Crouch
Scenografia: Graeme Gilmour
Tim Crouch Theatre / Wielka Brytania

Spektakl w j. angielskim z polskimi napisami.

Przed spektaklem zapraszamy na spotkanie wprowadzające, zaś po jego zakończeniu na rozmowę z Timem Crouchem.

Wstęp na spektakl jest BEZPŁATNY. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja poprzez stronę www.teatrwoknie-rezerwacje.interticket.pl
Wydarzenie będzie bezpłatnie transmitowane na żywo (tylko w czasie trwania) na kanale YouTube Teatru w Oknie.

Spektakl realizowany jest w ramach projektu "MONOTEATR: SHAKESPEARE UN/LIMITED". Projekt służy naświetleniu recepcji twórczości Williama Szekspira oraz inspiracji postacią Stratfordczyka w europejskim teatrze jednego aktora. "Shakespeare un/limited" nawiązujący do nielimitowanej dostępności prezentowanych dzieł, to również "Shakespeare limited" grany każdorazowo przez jednego aktora, który na scenie skonfrontuje się z publicznością. Będzie to ósma edycja cyklu MONOTEATR, rozwijanego przez Teatr w Oknie od 2016 roku. Pragniemy ją zadedykować zmarłemu w marcu 2021 roku Profesorowi Jerzemu Limonowi wielkiemu szekspirologowi i mentorowi, będącemu naszą nieskończoną inspiracją.

MONOTEATR: Shakespeare un/limited realizowany jest w ramach programu Kultura Dostępna Narodowego Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury państwowego funduszu celowego.

Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski
Organizator: Teatr w Oknie, Fundacja Theatrum Gedanense
Partnerzy: Gdański Teatr Szekspirowski, Polskie Towarzystwo Szekspirowskie, Europejska Sieć Festiwali Szekspirowskich

Kontakt: www.teatrwoknie.pl | FB/IG/YT: @TeatrwOknie | monoteatr@ftg.pl | +48 533793100

TIM CROUCH - jest brytyjskim twórcą teatru eksperymentalnego, aktorem, pisarzem i reżyserem. Jego sztuki przybierają one różne formy, ale wszystkie odrzucają konwencje teatralne, zwłaszcza realizm i zapraszają widza do udziału w akcie tworzenia dzieła. W wywiadzie przeprowadzonym w 2007 roku Crouch powiedział: Teatr w swojej najczystszej formie jest konceptualną formą sztuki. Nie potrzebuje scenografii, kostiumów i rekwizytów, ale istnieje w głowie widza. Crouch to Jeden z najmądrzejszych artystów tworzących obecnie teatr w Wielkiej Brytanii - Kulturflash Stephen Bottoms napisał, że sztuki Croucha składają się na jeden z najważniejszych elementów anglojęzycznego dramatopisarstwa, jakie pojawiły się do tej pory w XXI wieku. Nie przychodzi mi do głowy żaden inny współczesny dramaturg, który zadawał tak przekonujące pytania dotyczące formy teatralnej, treści narracyjnej i zaangażowania widza. Holly Williams, pisał w The Independent w czerwcu 2014 r.: Crouch wyrobił sobie markę jako jeden z wielkich innowatorów brytyjskiego dramatu, grając sztuki, które zakłóciły i podważyły bierne doświadczenie teatralne.

fot. Greg Goodale

Opinie

Sprawdź się

Kto napisał książkę zainspirowaną życiem w falowcu?