• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Monoteatr: Piotr Kondrat - Hamlet I Sonety

Wydarzenie w ramach

Hamlet i sonety to Hamlet czasu wojny. Tekst Hamleta poprzedzi kilka sonetów Szekspira związanych ze sztuką i z jej treścią. Sonety stawiają bardzo ważne pytania dotyczące naszej tożsamości, kultury, religii i sztuki. W nich przegląda się Hamlet i w nich jest kwintesencja jego świata.

Jak mówi Hamlet: Coś przegniłego jest dziś w Europie. Ten spektakl to modlitwa o pokój. Wojna już trwa, musimy skonfrontować się nie tylko ze złem świata, ale i naszym własnym. Cały dobytek Hamleta na scenie to żołnierska skrzynka z magiczną peleryną, pamiątką po Joryku.

Piotr Kondrat przetłumaczył osobiście Hamleta i wszystkie sonety Szekspira.
Adaptacja i reżyseria: Piotr Kondrat
Wykonanie: Piotr Kondrat
Muzyka: Krzysztof Komeda
Na podstawie Hamleta i sonetów Williama Szekspira

Przed spektaklem zapraszamy na spotkanie wprowadzające, zaś po jego zakończeniu na rozmowę z Piotrem Kondratem.

Wydarzenie będzie bezpłatnie transmitowane na żywo (tylko w czasie trwania) na kanale YouTube Teatru w Oknie.

Spektakl realizowany jest w ramach projektu "MONOTEATR: SHAKESPEARE UN/LIMITED". Projekt służy naświetleniu recepcji twórczości Williama Szekspira oraz inspiracji postacią Stratfordczyka w europejskim teatrze jednego aktora. "Shakespeare un/limited" nawiązujący do nielimitowanej dostępności prezentowanych dzieł, to również "Shakespeare limited" grany każdorazowo przez jednego aktora, który na scenie skonfrontuje się z publicznością. Będzie to ósma edycja cyklu MONOTEATR, rozwijanego przez Teatr w Oknie od 2016 roku. Pragniemy ją zadedykować zmarłemu w marcu 2021 roku Profesorowi Jerzemu Limonowi wielkiemu szekspirologowi i mentorowi, będącemu naszą nieskończoną inspiracją.

MONOTEATR: Shakespeare un/limited realizowany jest w ramach programu Kultura Dostępna Narodowego Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury państwowego funduszu celowego.

Organizator: Teatr w Oknie, Fundacja Theatrum Gedanense
Partnerzy: Gdański Teatr Szekspirowski, Polskie Towarzystwo Szekspirowskie, Europejska Sieć Festiwali Szekspirowskich

Kontakt: www.teatrwoknie.pl | FB/IG/YT: @TeatrwOknie | monoteatr@ftg.pl | +48 533793100


PIOTR KONDRAT - aktor związany z wieloma teatrami w Polsce: Studyjnym w Łodzi, Współczesnym we Wrocławiu, Polskim w Bydgoszczy, Dramatycznym w Warszawie, STU w Krakowie i Teatrem Powszechnym w Radomiu. Grał w przedstawieniach Mikołaja Grabowskiego, Piotra Cieplaka, Krzysztofa Jasińskiego, Janusza Wiśniewskiego, Jana Klaty, Moniki Strzępki i Przemysława Wojcieszka. Ma w swoim dorobku wiele ról z repertuaru klasycznego i współczesnego. Zagrał też w wielu filmach, m.in. w Komorniku, Mistrzu, Syberiadzie, Marii Curie, Klesze, "Syberiadzie polskiej". Piotr Kondrat od lat prezentuje Szekspira w teatrze jednego aktora. Rola w monodramach 12 scen z Hamletem i Hamlet 24.00 przyniosła mu wiele nagród na festiwalach teatralnych na całym świecie (m.in. na WROSTJA, w Kijowie i Rydze). Wymienione monodramy grał blisko 150 razy w języku polskim i angielskim w Polsce, Rosji, Ukrainie, Łotwie, Estonii, Armenii oraz Rumunii.

fot. I. Czepkowska

Informacja o biletach

Wstęp na spektakl jest BEZPŁATNY. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja poprzez stronę www.teatrwoknie-rezerwacje.interticket.pl

Opinie

Sprawdź się

W którym roku ukończono budowę gmachu Opery Bałtyckiej?