Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Monodramy, monodramy!

kasy:
58 555-22-34
8.7 6 ocen 1 10

Weekend z monodramami
2 i 3 kwietnia Sopocka Scena Off de BICZ zaprasza na dwa wieczory zatytułowane „Monodramy, monodramy!”. Każdego wieczoru będzie okazja do zobaczenia dwóch spektakli teatru jednego aktora.

Podczas pierwszego zobaczymy przedstawienia, które łączy osoba reżysera – Ewy Ignaczak, szefowej Sopockiej Sceny oraz założycielki znanego w Polsce Teatru Stajnia Pegaza. Najpierw „BRh+” najnowszy monodram według tekstu i w wykonaniu Marka Branda. Autor, wykorzystując ostatnie teorie na temat wpływu grupy krwi na charakter jej właściciela, mówi o siłach, które są niezależne od człowieka a jednocześnie decydują o jego życiu. Czy od uwarunkowań genetyki, układu planet, własnego „ja” można się uwolnić? Jak znaleźć harmonię, spokój i oczyszczenie? Bohater zadaje proste pytania, które w perspektywie większej niż nasza codzienność stają się podstawowe i najważniejsze. Tego samego wieczoru wystąpi również Grzegorz Sierzputowski, warszawski aktor, z którym Ewa Ignaczak przygotowała spektakl według tekstów Witolda Gombrowicza: „Pamiętnika Stefana Czarnieckiego” i „Ślubu”. Obserwujemy proces wyzwalania się, inicjacji głównego bohatera. Od początkowej słabości i poddania: rodzicom, charyzmatycznemu i apodyktycznemu profesorowi i pierwszej miłości, przechodzi on drogę do własnego „ja”, odnajdując siłę poprzez zaprzeczenie i uwolnienie się od przeszłości. W tym spektaklu jest wiele tematów i każdy widz może podążyć ścieżką, która go najbardziej pociąga.

„Monodramy, monodramy!” część 2. to spektakle oparte na blogach internetowych. Około miesiąc temu w Teatrze na Plaży miała miejsce premiera „dr-lecter.blog.pl” Teatru Kreatury, monodramu opartego na internetowym dzienniku studentki medycyny. Mamy okazję śledzić jej losy począwszy od przyjazdu na studia do obcego miasta przez pierwsze egzaminy, zajęcia w prosektorium, praktyki w ambulatorium chirurgicznym i dalsze lata studiów. 3 kwietnia wszyscy, którzy jeszcze nie widzieli tego spektaklu będą mogli go zobaczyć. Towarzyszyć mu będzie „Żona mnie opierniczyła – szkolenie” – monodram Marka Kocota, aktora Teatru Współczesnego we Wrocławiu, autora i reżysera sztuk "Audiotele" i "Ogród Rogaczy". Spektakl jest adaptacją pamiętnika sieciowego o tym samym tytule, będącego esencją zmagań mężczyzny z niezbyt wymarzoną żoną..... Całość przedstawienia jest utrzymana w stylistyce nowoczesnego szkolenia dla osób, które na swój związek chcą spojrzeć z przymrużeniem oka.[foto1]

2 kwietnia 2005, godz. 18.00

Teatr Zielony Wiatrak
„BRh+”
 • tekst i wykonanie: Marek Brand
 • reżyseria: Ewa Ignaczak

  Teatr Stajnia Pegaza
  „A teraz Ja!”
  na motywach „Pamiętnika Stefana Czarnieckiego” i „Ślubu” Witolda Gombrowicza
 • scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak
 • wykonanie: Grzegorz Sierzputowski

  3 kwietnia 2005, godz. 18.00

  Marek Kocot
  „Żona mnie opierniczyła – szkolenie”
  wg bloga www.zona-mnie-opierniczyla.blog.pl
  scenariusz: Opierniczony
 • opracowanie tekstu i inscenizacja: Marek Kocot
 • reżyseria: ANNA PAPAS

  Teatr Kreatury
  dr-lecter.blog.pl
  monodram oparty na motywach internetowego bloga studentki medycyny

 • wykonanie: Paulina Szynkowska
 • reżyseria: Przemek Wiśniewski
 • adaptacja: Agata Pruska


  Cena biletów na każdy wieczór – 20 zł ulgowy, 25 normalny
  Karnety na oba wieczory – 30 zł ulgowy, 40 zł normalny
  do nabycia przed rozpoczęciem spektaklu w Teatrze na Plaży, ul. Mamuszki 2,
  rezerwacja 555 22 34, 0609 690 038
 • Opinie

  Walczymy z przemocą słowną

  Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

  Twoja opinia

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

  Pod patronatem

  Nadchodzące premiery